Co Nicolas Cage robił wieczorami z Kirkem Hammettem, Eddiem Vedderem i Robem Zombie? Aktor jest wielkim fanem metalu!

i

Autor: AKPA Co wspólnego ma Nicolas Cage z gwiazdami rocka?

Co Nicolas Cage robił wieczorami z Kirkem Hammettem, Eddiem Vedderem i Robem Zombie? Aktor jest wielkim fanem metalu!

2023-01-27 13:48

Jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miał film "Renfield", w którym jedną z ról zagra Nicolas Cage. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów wcieli się w nim w postać Draculi. Okazuje się, temat horrorów nie jest Cage'owi obcy! Co z tym wszystkim mają wspólnego Kirk Hammett, Eddie Vedder i Rob Zombie?

Nicolas Cage to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w historii. Rozpoczął on karierę na początku lat 80., jednak kluczowa okazała sie być następna dekada. To wtedy Cage pojawił się w takich produkcjach jak Dzikość serca, Miesiąc miodowy w Las Vegas, Zostawić Las Vegas (Oscar dla Najlepszego aktora pierwszoplanowego), Con Air - lot skazańców, Bez twarzy czy Oczy węża. Choć w kolejnych latach kariera aktora nieco przygasła, to nie da się ukryć, że właśnie zalicza on wielki powrót na wielkie ekrany! Jeszcze w tym roku do kin na całym świecie trafi produkcja Renfield, w której Cage wcieli się w rolę Draculi. No właśnie - czy aktor w ogóle lubi horror jako gatunek filmowy?

Nicoles Cage fanem horrorów i metalu!

Okazuje się, że jak najbardziej! W wywiadzie dla magazynu "Metal Hammer", który ukazał się w 2018 roku, Cage zdradził, że blisko przyjaźni się z Robem Zombie, Eddiem Vedderem, Kirkiem Hammettem i Tomem Waitsem. Panowie swego czasu regularnie urządzali wspólne pokazy horrorów - do grona tego należał także Johnny Ramone. W rozmowie aktor zdradził także, że jest wielkim fanem black metalowego grania - co ciekawe, miłość do tego gatunku zaszczepił w nim jego syn, Weston Cage. 

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Byliśmy bardzo blisko, ponieważ wszyscy interesowaliśmy się horrorami. Johnny był wielkim fanem horrorów i przychodził do mnie do domu i oglądał wspaniałe stare komiksy i plakaty z horrorami, które miałem. Ja przychodziłem do niego, a on puszczał mi bardzo obszerną kolekcję horrorów, którą gromadził przez lata. Rob Zombie był przyjacielem Johnny'ego i tak się poznaliśmy i zostaliśmy przyjaciółmi. Więc mieliśmy to połączenie z horroru i muzyką. Moimi przyjaciółmi byli Tom Waits i Kirk Hammett z Metalliki. Więc wprowadziłem ich do tego grona, a Johnny sprowadził Eddiego Veddera z Pearl Jam. Wszyscy razem staliśmy się przyjaciółmi, to grono fanów horrorów i muzyki. To był wspaniały czas. To było bardzo podobne do starych francuskich salonów, gdzie rozmawialiśmy o sztuce, filmie i muzyce - powiedział Cage o spotkaniach z legendarnymi muzykami.