Co Brian May sądzi o grze Kurta Cobaina? Muzyk wskazał gitarzystów, których podziwia najbardziej

i

Autor: Materiały prasowe/PHOTOlink/Everett Collection/East News Brian May o Kurcie Cobainie

Co Brian May sądzi o grze Kurta Cobaina? Muzyk wskazał gitarzystów, którzy mu imponują

2023-04-04 22:22

Brian May nie bez powodu uchodzi za jednego z najlepszych i najbardziej wpływowych gitarzystów na świecie, Muzyk ma jednak swoich idoli, którzy mieili ogromny wpływ na sposób jego gry, nie ukrywa także swojego podziwu dla młodszych kolegów po fachu. W jednym z najnowszych wywiadów May postanowił zdradzić, co sądzi o talencie Kurta Cobaina.

Przed formacją Queen + Adam Lambert bardzo intensywny czas. Już na jesieni grupa wyruszy w zapowiadaną od kilku miesięcy trasę koncertową, na chwilę obecną jedynie na terenie Ameryki Północnej. Panowie przygotowują się do występów, które obfitować będą w największe przeboje Queen, ale ze względu na rozwój technologiczny, pełne będą zupełnie nowych rozwiązań które w pewnością przypadną do gustu słuchaczom. Jednym z elementów promocji serii pokazów są oczywiście wywiady - w jednym z nich Brian May poruszył bardzo ciekawy temat.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Brian May mówi o Kurcie Cobainie

Jednym z elementów rozmowy z Howardem Sternem stał się ranking "Total Guitar", zgodnie z którym Brian May został uznany przez fanów za gitarzystę wszech czasów. Muzyk podziękował za to wyróżnienie, zwrócił jednak uwagę na innych gitarzystów, których sam podziwia, którzy go inspirują. Na liście Maya znaleźli się Nuno Bettencourt, Jeff Beck, Eddie Van Halen, Jimi Hendrix, Steve Vai, Eric Clapton i... Kurt Cobain! 

Brian May powiedział, że Kurt jest najlepszym przykładem na to, że gitarzyści nie powinni nigdy czuć, że musza coś komukolwiek udowadniać. Artysta zwrócił uwagę, że Kurt nigdy nie był bardzo technicznym gitarzystą, a mimo to stworzył spuściznę, dzięki której muzyka otrzymała jedne z najlepszych utworów gitarowych wszech czasów. May zaznaczył, że dla niego w grze na gitarze nie chodzi o technikę, a o emocje, jakie się w nią wkłada.

Myślę, że żaden gitarzysta nie powinien czuć, że ma coś do udowodnienia. To nie jest konkurs. Kurt Cobain jest tutaj świetnym przykładem. Nie ma zbyt wielu technicznych rzeczy w jego grze, a on nie pracował tak ciężko, aby stać się szczególnie sprawnym technicznie, a mimo to dał nam spuściznę w postaci wspaniałej, jedynej w swoim rodzaju, muzyki gitarowej wszech czasów. Więc tu nie chodzi o technikę. Chodzi o to, co w to wkładasz i co czujesz oraz jakie uczucie odbija się w twojej grze na gitarze - powiedział May w wywiadzie.