“Clown” zapowiada dokument, nowy album i muzykę od Slipknota! Muzyk opowiedział też o nowej trasie i pożegnaniu z Jay’em Weinbergiem

i

Autor: MICHAL ADAMOWSKI/REPORTER Shawn "Clown" Crahan o planach Slipknota na przyszłość

“Clown” zapowiada dokument, nowy album i muzykę od Slipknota! Muzyk opowiedział też o nowej trasie i pożegnaniu z Jay’em Weinbergiem

2023-12-18 11:39

Od miesięcy w Slipknocie naprawdę sporo się dzieje, co budzi nie tyle radość, co niepokój najwierniejszych fanów i fanek formacji. Teraz w obszernym wywiadzie postać centralna dla grupy, Shawn "Clown" Crahan opowiedział o tym wszystkim nieco więcej, zdradził też, jakie ta ma plany na najbliższą przyszłość.

Wiosną tego roku Slipknot na dobre pożegnał się z wytwórnią Roadrunner Records i zdaje się, że teraz już zupełnie formacja zamierza podążać własną ścieżką. Z dnia na dzień, bez żadnych zapowiedzi, w sieci zaczęły pojawiać się pojedyncze single i klipy oraz EP-ki, doszło także do znacznych zmian w składzie, a ze Slpknotem pożegnać się musieli klawiszowiec Craig "133" Jones i perkusista Jay Weinberg. Fani nie kryli nawet, że są dość zaniepokojeni tym wszystkim, nastroje zdaje się nieco ostudziło ogłoszenie na przyszły rok pierwszych dat trasy koncertowej z okazji 25-lecia przełomowego debiutanckiego albumu grupy.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Co będzie działo się w Slipknocie w najbliższych miesiącach?

Nikt raczej nie ma wątpliwości, za tym wszystkim stoi osoba najbardziej decyzyjna w Slipknocie, czyli Shawn "Clown" Crahan. Teraz muzyk udzielił obszernego wywiadu dla magazynu "NME", w którym dokładnie opowiedział, czego po zespole można się spodziewać w najbliższym czasie.

Już na "dzień dobry" "Clown" mówi otwarcie, że nowy album Slipknota jest w drodze, jednak artysta zaznacza od razu, że teraz na pierwszym planie są koncerty i zapowiedziana trasa koncertowa (o tej więcej za chwilę). Crahan poruszył także temat "mitycznego" albumu grupy mówiąc, że wszystko jest na dobrej drodze, aby utrzymany w stylu Radiohead Look Outside Your Window, który powstał w trakcie tych samych sesji nagraniowych co All Hope Is Gone, ujrzał światło dzienne już w 2024 roku! Muzyk zapewnił, że płyta została już zmiksowana i jest przygotowywana do tego, by zostać wydaną w nadchodzących miesiącach. To jednak nie koniec planów na 2024 rok. "Clown" zdradził, że nadchodzące 25-lecie debiutu jego formacji jest najlepszą okazją, by zaprezentować światu zapowiedziany już jakiś czas temu dokument o Slipknocie. Crahan nie tylko zbiera materiały, ale też począł już pewne poważniejsze kroki, a obecnie jest na etapie szukania reżysera projektu.

Będzie reedycja debiutu Slipknota.

W przyszłym roku zespół wyruszy w trasę z okazji jubileuszu swojego pierwszego albumu (nadal mocno liczymy na wizytę w Polsce!), a to nadal nie wszystko. Shawn potwierdził, że na rynku ukaże się reedycja, edycja specjalna krążka Slipknot. Ten ma być grany w całości na ogłoszonych już pokazach.

W wywiadzie muzyk mówi wprost, że wszystkie zmiany ostatnich miesięcy są niejako efektem refleksji, jakie nadeszły wraz z nadchodzącym 25-leciem. Crahan zaznacza jednak, że grupa ma się świetnie, odniósł się także do pożegnania się z Weinbergiem.

Jeśli chodzi o Jaya, ludzie powinni wiedzieć, że Jay nie opuścił zespołu, a ja chcę powiedzieć, że idziemy dalej. Jak stwierdzono w oświadczeniu, postanowiliśmy zrobić coś innego. Przestrzeń, w której się teraz znajdujemy, jest bardzo, bardzo wyjątkową przestrzenią, o której myśleli i którą stworzyli głównie długoletni członkowie zespołu - mówi "Clown".