Ciężko, gitarowo i surrealistycznie. Gwiazdy stoner rocka na Soulstone Gathering w Krakowie

i

Autor: materiały promocyjne

Ciężko, gitarowo i surrealistycznie. Gwiazdy stoner rocka na Soulstone Gathering w Krakowie

2023-01-25 11:27

Rok 2023 jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a ciekawych zapowiedzi koncertowych jest tak wiele, że powoli zaczynamy mieć problemy z wolnymi terminami. Urlopu nie starczy, żeby to wszystko zobaczyć i posłuchać (oraz następnego dnia odpocząć). Ten termin jednak należy jeszcze „wcisnąć” w rozpiskę, bo zapowiada się doskonale.

Festiwal Soulstone Gathering to święto dla wszystkich kochających siłę gitarowego riffu. Jeśli bliskie są Wam pustynne brzmienia Kyuss, senne majaki Sleep, czarna magia Electric Wizard albo medytacyjne podróże astralne Om – po prostu musicie pojawić się w połowie maja w Krakowie. W klubie Kamienna12 zagra 11 świetnych kapel.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Drugą spośród głównych gwiazd festiwalu będzie Corrosion of Conormity. To prawdziwa legenda riffowego grania, która działa od 1982 roku. Ich brudne, zakurzone i zabłocone granie wychowało muzycznie pokolenia kolejnych artystów, a ich wpływy można było usłyszeć nawet u tych, co wyznaczali trendy sami, jak choćby u Pantery.

To jednak tylko dwa z 11 zespołów, które już zostały ogłoszone jako line up festiwalu, a z tego co piszą organizatorzy, będzie jeszcze tego znacznie więcej. Nie możemy się doczekać! Zapamiętajcie zatem daty: 18/19.05.2023, Kraków, klub Kamienna12, a szczegóły dotyczące biletów i zespołów możecie znaleźć na stronie wydarzenia.