Christine McVie mówi o przyszłości Fleetwood Mac. Co właściwie dzieje się teraz z zespołem?

i

Autor: Screen z YouTube/Fleetwood Mac Czy Fleetwood Mac powróci?

Christine McVie mówi o przyszłości Fleetwood Mac. Co właściwie dzieje się teraz z zespołem?

2022-06-17 14:38

Christine McVie znana jest przede wszystkim z działalności w legendarnym zespole Fleetwood Mac. Wokalistka i autorka tekstów przygotowuje się obecnie do wydania albumu kompilacyjnego, zatytułowanego “Songbird”. W ramach promocji wydawnictwa artystka udziela licznych wywiadów, a w jednym z nich zdradziła, co obecnie dzieje się z Fleetwood Mac.

Christine McVie to angielska wokalistka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z działalności w zespole Fleetwood Mac, w którym grała również na klawiszach. Karierę rozpoczęła już w 1967 roku w grupie Chicken Shack i to właśnie w tym okresie poznała członków Fleetwood Mac - ostatecznie do formacji tej dołączyła w 1970 roku, a pierwszym albumem z jej udziałem był projekt Future Games. McVie jest współautorką jednych z największych hitów grupy - You Make Loving Fun, Don’t Stop, Songbird, Little Lies czy Everywhere. Artystka kilkakrotnie opuszczała i powracała do zespołu, jednak od 2014 roku nieprzerwanie jest w jego obecnym składzie.

Co tam w środku gra? Keith Richards

Christine McVie o przyszłości Fleetwood Mac

W ostatnim czasie McVie udzieliła wywiadu magazynowi “Rolling Stone”. W rozmowie tej artystka poruszyła temat swojego zespołu. Okazuje się, że nie jest ona w stanie stwierdzić, czy grupa będzie kontynuować swoją ostatnią trasę koncertową. Artystka zdradziła także, że nie ma obecnie kontaktu z nikim z grupy, w tym także ze Stevie Nicks. Co więcej Christine ciężko było określić, jaki jest obecnie status zespołu oraz jak rysuje się jego przyszłość:

Nie wiem. Ciężko mi tu coś powiedzieć. Może wrócimy, ale po prostu nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić. Naprawdę, nie mogę nic powiedzieć z większą stanowczością, ponieważ mogę się mylić. Myślę, że najlepiej będzie, gdy zostawię ten temat otwarty i powiem, że wszystko jest możliwe. - Powiedziała w rozmowie z "Rolling Stone" artystka.

Problemy w zespole Fleetwood Mac

W 2018 roku zespół został bohaterem skandalu. Z grupy, jak sam twierdzi, miał zostać wyrzucony Lindsey Buckingham. O taki stan rzeczy muzyk oskarżył swoją byłą partnerkę - Stevie Nicks. Na miejsce gitarzysty wybrani zostali Mike Campbell i Neil Finn. Od dłuższego czasu jednak zarówno Christine McVie, Mick Fleetwood, jak i sam Buckingham wyrażają chęć, by muzyk powrócił do zespołu - nie jest jednak znane zdanie Stevie Nick na ten temat. Czy kultowa grupa powróci jeszcze kiedykolwiek - zarówno na sklepowe półki jak i scenę - w najbardziej znanym składzie? Znając historię Fleetwood Mac wszystko jest możliwe!

Najnowsze wydawnictwo Christine McVie

Już 24 czerwca ukaże się najnowszy album kompilacyjny Christine McVie. Płyta została zatytułowana Songbird i złoży się na nią materiał z obu solowych płyt Christine, niepublikowane utwory oraz nowa wersja kultowego utworu Songbird.

Sonda
Liczysz na powrót Fleetwood Mac?