Charles Manson - muzyka seryjnego mordercy staje się... viralem na Tik Toku. Z czego to wynika?

i

Autor: ASSOCIATED PRESS/East News Wątpliwy viral na Tik Toku

Charles Manson - muzyka przywódcy "Rodziny" staje się... viralem na Tik Toku. Z czego to wynika?

2022-10-24 13:01

Nie od dziś wiadomo, że Tik Tok ma swoje dobre i złe strony. Aplikacja ma duży wpływ na rynek muzyczny i pomaga przebić się młodym, początkującym, obiecującym artystom czy grupom, przypomina także starsze hity, które królowały na listach przebojów lata temu. Coś podobnego dzieje się teraz, ale mowa o... jednej z piosenek Charlesa Mansona!

Charles Manson miał problemy z prawem już od najmłodszych lat - jako dziecko próbował podpalić swoją szkołę, dokonywał kradzieży, napaści. Jego życie zmieniło się w 1967 roku, gdy po zakończeniu kolejnej odsiadki znalazł się pod opieką dr. Roberta Smitha, który badał wpływ substancji psychoaktywnych, takich jak LSD i metaamfetamina, na zmianę ludzkiej osobowości. W swoich zapiskach badacz stwierdził, że w przypadku Mansona wpływ ten był bardzo duży. Przebywający w tym czasie w Haight-Ashbury, gdzie rozwijał się ruch kontrkultury hippisowskiej Manson, zainspirowany muzyką, filozofią, zaczął tworzyć własną komunę, grupę religijną, którą nazwał "Rodzina". Z czasem działalność tej sekty skupiła się na wierze w niechybnie zbliżający się armageddon i poprzedzającą go wojnę ras i na kanwie tych poglądów jej członkowie dopuścili się kilku morderstw na terenie Los Angeles, w tym zbiorowego zabójstwa aktorki Sharon Tate i czterech innych osób, które przebywały z nią w domu. Choć Manson nigdy osobiście nie dopuścił się morderstwa, to sąd uznał, że tym, co głosił przyczynił się do śmierci dziewięciu osób i został skazany na dożywotnią karę więzienia. Charles Manson uchodzi dziś za jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców w historii. 

Piosenka Charlesa Mansona staje się viralem na Tik Toku

Charles Manson był niespełnionym muzykiem - próbował robić karierę w latach 1967-1969. Legendarny zespół The Beach Boys nagrał cover jednego z jego utworów, inny zaś znacząco przerobił i wydał jako własny pod tytułem Never Learn Not to Love. Już po rozpoczęciu procesu o morderstwo Sharon Tate, upubliczniono inne nagrania Mansona - w 1970 roku wydano jego Lie: The Love and Terror Cult, na którym znalazł się utwór Look at Your Game, Girl, nagrany później przez Panów z Guns N' Roses. Także na tym wydawnictwie znalazła się kompozycja Home Is Where You're Happy, która właśnie... stała się viralem na Tik Toku.

Osoby, które najprawdopodobniej nie skojarzyły wątków, publikują na platformie wideo, przedstawiające wnętrza swoich domów, czy innych sytuacji kojarzących się z jesienią, opatrzone właśnie tym numerem. Kilku użytkowników zostało zapytanych o powód wybrania akurat tego podkładu wskazali na jego klimatyczny retro klimat i wprost stwierdzili, że nie skojarzyli nazwiska wykonawcy. Sprawdź kilka takich filmików, które powoli znikają z platformy.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku