Carpenter Brut i Perturbator na wspólnej trasie w Polsce. Gdzie i kiedy zagrają?

i

Autor: Materiały Prasowe / Wikipedia

Carpenter Brut i Perturbator na wspólnej trasie w Polsce. Gdzie i kiedy zagrają?

2023-11-07 9:08

Dwie największe gwiazdy nowoczesnej sceny syntezatorowej połączyły siły i zapowiadają rozgrzać nas podczas jesiennych koncertów. W Polsce zrobią dwa przystanki: w Warszawie oraz w Gliwicach. Jest to okazja, której fani kultury gier video, lat 80-tych, horrorów, rocka i metalu nie mogą przegapić. Oba te szyldy w swojej twórczości garściami czerpią z tego co najlepsze sprzed 4 dekad, jednak nie ograniczają się do odtwarzania. Przekuwają starsze inspiracje na nowy styl.

W jednym z filmów dokumentalnych o Iron Maiden wokalista grupy, Bruce Dickinson przywołuje rozmowę z jednym z fanów, który przekonuje go, że nie da się grać metalu na syntezatorach. Tymczasem grupa promowała album "Seventh son of the seventh son", który udowadniał, że można i w odpowiednich rękach instrument ten doskonale uzupełni klasyczny rockowy skład. Od tego czasu minęło wiele dekad, ale wciąż wielu syntezator z rockiem się nie kojarzy, podobnie jak taniec. Tymczasem Perturbator i Capenter Brut to dwa projekty łączące w sobie elektronikę rodem z dawnych horrorów i science fiction z elektrycznym rockowym kopem energii. 

Polscy fani mieli już okazję oglądać obu wykonawców, jednak do tej pory nie łączyli oni sił na wspólnej trasie i można być pewnym, że przy tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Carpenter Brut promuje drugą część swojej trylogii, "Leather Terror", a Perturbator odprawia mroczne rytuały na cześć elektronicznych demonów z płyty "Lustful Sacraments". Dołączy do nich na trasie trzeci skład o nazwie HO99O9, który otworzy obydwa polskie wieczory. Każdy z koncertów oprócz muzyki zachwyca także oprawą wizualną. 

Carpenter Brut i Perturbator - gdzie zagrają?

  • 8.11.2023 - Warszawa, Progresja / drzwi: 18:30, start: 19:30
  • 9.11.2023 - Gliwice, Arena Gliwice (mała hala) / drzwi: 18:30, start: 19:30
Martyna Wojciechowska WYRZUCILI mnie z przedszkola | MELLINA #7 Marcin Meller