Były wokalista Fear Factory w coverze Rammsteina! Tak brzmi nowa wersja Du Hast

i

Autor: Screen z YouTube/Rammstein Official Nowy cover "Du Hast" Rammsteina

Były wokalista Fear Factory w coverze Rammsteina! Tak brzmi nowa wersja "Du Hast"

2023-07-20 12:55

Zespół Rammstein ma na swoim koncie co najmniej kilkanaście flagowych kawałków. Jednym z takich od lat pozostaje "Du Hast". Choć numer miał swoją premierę dokładnie dwadzieścia sześć lat temu, to do dziś cieszy się ogromną popularnością. O stworzenie jego własnej wersji pokusił się Burton C. Bell, były wokalista Fear Factory. Jak mu wyszło?

Rammstein powstał w 1994 roku i zadebiutował już rok później bardzo dobrze przyjętym przez rynek albumem HerzeleidFormacja powróciła dwa lata później z krążkiem Sehnsucht, który wyróżniał się serią charakterystycznych okładek. Wydawnictwo to okazało się być przełomowe w karierze grupy - dziś cieszy się mianem jedynego albumu, nagranego w całości w języku niemieckim, który pokrył się platyną w Stanach Zjednoczonych. Jako pierwszy singiel z płyty wydany został utwór Engel, a już w lipcu 1997 roku jego śladem poszedł kawałek Du Hast. Kompozycja, utrzymana w bardzo charakterystycznym, industrialnym klimacie, niemal natychmiast stała się jedną z flagowych dla Rammsteina. Bardzo duży wpływ na jego popularność miał także fakt użycia go na ścieżce dźwiękowej filmu Matrix dwa lata później.

Rammstein - najlepsze teledyski zespołu / Eska Rock

Cover "Du Hast" od Burtona C. Bella!

19 lipca minęło dokładnie dwadzieścia sześć lat od premiery Du Hast jako singla promującego Sehnsucht. To właśnie z tej okazji Burton C. Bell, były wokalista zespołu Fear Factory, nagrał własną wersję kawałka! W coverze pojawiają się także perkusista Killing Joke, Paul Ferguson, za miks i produkcję odpowiada zaś Mark Gemini Thwaite. Utwór jest częścią dużo większego projektu - już 25 sierpnia, nakładem Cleopatra Records, ukaże się tribute album dla niemieckiej formacji, A Tribute To Rammstein. Na wydawnictwie znajdą się także nowe wersje m.in. Sonne, Ich Will czy Deutschland, w wykonaniu takich artystów, jak Priest, Stoneman Manntra.