Były perkusista Slipknot dołączył do nowego zespołu. Jay Weinberg będzie grał w legendarnej kapeli

i

Autor: Facebook/Jay Weinberg

Wiadomości

Były perkusista Slipknot dołączył do nowego zespołu. Jay Weinberg będzie grał w legendarnej kapeli

Jay Weinberg, były perkusista formacji Slipknot, poinformował, że dołączył do legendarnej amerykańskiej kapeli reprezentującej scenę hardcore.

Jay Weinberg dołączył do Suicidal Tendencies. "To niezwykły zaszczyt" 

Na początku listopada ubiegłego roku formacja Slipknot, za pośrednictwem mediów społecznościowych, poinformowała, że w szeregach zespołu nie ma już perkusisty Jaya Weinberga i argumentowała taką decyzję względami artystycznymi.

 Byłem załamany i oszołomiony, gdy rankiem 5 listopada odebrałem telefon, z wiadomością o której większość z Was dowiedziała się wkrótce potem. Jednakże byłem przytłoczony – i naprawdę wdzięczny – takim napływem miłości i wsparciem, które otrzymałem od tej niesamowitej społeczności, którą uważam za mój kreatywny i artystyczny dom – napisał perkusista w swoim oświadczeniu, który dołączył do formacji Slipknot w 2014 roku w miejsce Joeya Jordisona i zagrał na trzech albumach: ".5: The Gray Chapter" (2014), "We Are Not Your Kind" (2019) i "The End, So Far" (2022). 

Muzyk długo jednak nie był bezrobotny. Najpierw okazało się, że będzie grał z Infectious Grooves, a teraz Weinberg poinformował poprzez Instagram, że dołączył do grupy Suicidal Tendencies. 

10 najlepszych zespołów rockowych. Które grupy znalazły się w czołówce?

Kiedy myślę o kulturze i społeczności muzyki ciężkiej, którą kocham i którą uważam za swój kreatywny dom od 20 lat, to myślę o Suicidal Tendencies. To podstawowy fundament, filar i źródło inspiracji, od kiedy zakochałem się w punku, metalu i muzyce hardcore. Koncertując po całym świecie, miałem szczęście zaprzyjaźnić się z moimi muzycznymi bohaterami, którzy są częścią niesamowitej historii tego zespołu. To niezwykły honor i zaszczyt grać z Suicidal Tendencies. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tego niesamowicie ekscytującego rozdziału już za tydzień – przyznaje były perkusista Slipknot. 

Weinberg swój debiut koncertowy w ekipie Suicidal Tendencies zaliczy 14 marca w japońskiej Osace. Obecnie w zespole występują także: wokalista Mike Muir, gitarzyści Dean Pleasants i Ben Weinman oraz basista Tye Trujillo. 

Przypomnijmy, że formacja Suicidal Tendencies powstała w 1981 roku w Stanach Zjednoczonych. Uznaje się, że to właśnie ten zespół jako pierwszy połączył hardcore punk i metal, dzięki czemu powstał nowy gatunek nazwany crossover thrash. Grupa ma na koncie trzynaście albumów. Ostatni z nich, zatytułowany "Still Cyco Punk After All These Years", ukazał się na rynku w 2018 roku. 

Oto 5 ciekawostek o albumie "Iowa" Slipknot:

Listen on Spreaker.