Jay Weinberg i Robert Trujillo zagrają razem! Fani: “Chcemy Cię w Metallice!”

i

Autor: Screen z Instagrama/jayweinberg Były perkusista Slipknota i basista Metalliki razem!

Jay Weinberg i Robert Trujillo zagrają razem! Fani: “Chcemy Cię w Metallice!”

2024-02-06 12:41

Jay Weinberg nie próżnuje po tym, gdy nagle przyszło mu pożegnać się z graniem w Slipknocie. Perkusista natychmiast poinformował fanów, że zamierza angażować się w inne projekty i skupić na działalności solowej - teraz przyszedł czas na nowe! Jay wyruszy w trasę z pewną supergrupą, której członkiem jest także Robert Trujillo, basista Metalliki!

W 2013 roku ze Slipknotem nagle pożegnał się współzałożyciel i perkusista Joey Jordison. Już rok później stało się jasne, że jego miejsce w składzie zajmie dobrze znany fanom ciężkiego brzmienia Jay Weinberg. Muzyk wziął udział w nagraniach trzech płyt: 5: The Gray Chapter, We Are Not Your Kind, The End, So Far i EP-ki Adderall i udało mu się zyskać sympatię fanów i duże uznanie wśród krytyków. Niestety, 5 listopada 2023 roku w social mediach formacji pojawiło się oświadczenie, w którym ta poinformowała, że jej ścieżki z perkusistą rozchodzą się. Fani nie kryli zdziwienia, a po krótkim czasie głos zabrał sam Weinberg, który otwarcie przyznał, że został wyrzucony z grupy i cała ta sytuacja była dla niego wielkim szokiem. Od razu przy tym muzyk zaznaczył, że nie ma zamiaru chować się w cieniu i skupi się na innych projektach. Po drodze perkusista przeszedł operację, która na chwilę wyłączyła go z gry, jednak teraz dzieje się to, co sam zapowiedział - idzie nowe!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Jay Weinberg i Robert Trujillo zagrają razem, a fani szaleją!

W 1989 roku Mike Muir, wokalista grupy Suicidal Tendencies, założył poboczny projekt, Infectious Grooves, który szybko przybrał kształt supergrupy i przyciągnął do składu członków innych znanych formacji. Dziś zespół ten ma na koncie cztery płyty, a tworzą go, poza Muirem, Dean Pleasants, Robert Trujillo, Jim Martin, Dave Kushner i Brooks Wackerman. Supergrupa już za chwilę znowu stanie na scenie na kilku koncertach na terenie Australii, które odbędą się już na przełomie marca i kwietnia. Panowie już rozpoczęli intensywne przygotowania do nadchodzących pokazów i spotykają się na próbach. To właśnie Jay zamieścił w swoich socialach zdjęcia z tych spotkań, nie kryjąc ekscytacji, że ma szansę grać ze swoimi idolami.

Na jednym ze zdjęć perkusista pozuje u boku Roberta Trujillo, czyli od ponad dwudziestu lat basisty Metalliki. Dość niespodziewanie, fani zaczęli pisać w komentarzach pod zdjęciem, że... Jay powinien zastąpić w formacji Larsa Ulricha, a przynajmniej nagrać z zespołem jeden album - albo chociaż duet. Wszyscy wiemy, że szanse na coś takiego są bliskie zera, nie da się jednak ukryć, jest to dość komiczne!