Chris Slade

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Były perkusista AC/DC zapowiada nowy album! Chris Slade już za chwilę zagra w Polsce!

2024-04-03 7:51

Wspaniałe wieści z obozu Chris Slade Timeline. Kanadyjska firma płytowa BraveWords Records ogłosiła podpisanie kontraktu płytowego z zespołem byłego perkusisty AC/DC – Chrisem Sladem. Pierwszy album pod szyldem Chris Slade Timeline ukaże się jeszcze w tym roku! Jeszcze wcześniej za to muzyk zagra w naszym kraju - i to cztery koncerty! Sprawdź ich szczegóły!

Legendarny Chris Slade nadal nas zadziwia, jest jak piorun, ponieważ na nowo wynajduje świat rocka z unikalną, progresywną, orkiestrową wizją o intensywnej sile. Mówiąc prościej, ten perkusista wciąż wpływa na muzyczny biznes, mimo, że ma na karku prawie 60 lat niezwykłej kariery muzycznej - Tim Henderson z BraveWords Records o podpisaniu kontraktu.

Jak podczas trasy z AC/DC zachowywał się Axl Rose? Były perkusista zespołu mówi otwarcie

Chris Slade po AC/DC

Chris Slade założył zespół The Chris Slade Timeline, aby uczcić ponad 50 lat pracy profesjonalnego rockowego perkusisty. Do projektu zatrudnił fenomenalnych wokalistów: Steve'a Glasscocka i Paula “Buna” Davisa, a także gitarzystę Jamesa Cornforda, klawiszowca i gitarzystę Michaela J. Clarka oraz basistę Andy’ego Crosby’ego. To zdecydowanie zespół, z którym należy się liczyć. Płyta będzie zawierać przegląd utworów z dyskografii Artystów, z którymi w przeszłości współpracował Chris Slade: Tom Jones, Manfred Mann’s Earthband, Uriah Heep, The Firm, ASIA, MSG, David Gilmour, Gary Moore oraz AC/DC. Spodziewać możemy się także kilku niespodzianek.

Chris Slade komentuje:

"Po tylu latach nagrywania i grania z największymi rockowymi muzykami jak Tom Jones, Manfred Mann's Earthband, Gary Moore, Gary Numan, Denny Laine, Jimmy Page, Paul Rodgers, David Gilmour, Uriah Heep, Asia i oczywiście AC/DC, jestem zachwycony dołączeniem do BraveWords Records, aby wydać nasz nowy album The Chris Slade Timeline z całkowicie oryginalnymi nowymi utworami i niektórymi z naszych ulubionych coverów. Mam nadzieję, że posłuchacie i będzie się cieszyć najnowszą ofertą muzyki, która kierowana jest dla wszystkich fanów Timeline i fanów mojej dotychczasowej kariery muzycznej.

O artyście

Muzyczną karierę rozpoczął w wieku szesnastu lat występując z Tomem Jonesem. W trakcie kolejnych pięćdziesięciu lat koncertował m.in. z: Jimmy’m Page’m (Led Zeppelin), Davidem Gilmour’em (Pink Floyd) i Olivią Newton-John. Zagrał setki koncertów na wszystkich kontynentach. Jednak największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą takie światowe hity jak „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. Już w kwietniu 2024 roku Chris Slade wystąpi na czterech koncertach w Polsce!

THE CHRIS SLADE TIMELINE

  • 04.04.2024, 19.00 – Katowice – Kinoteatr Rialto
  • 05.04.2024, 19.00 -  Warszawa – Proxima
  • 06.04.2024, 19.00 – Bydgoszcz - Kuźnia  
  • 07.04.2024, 19.00 – Poznań – Blue Note

Bilety w przedsprzedaży: 179 zł, w dniu koncertu 199 zł  - eBilet.pl, Eventim.pl, Ticketmaster.pl, RockSerwis.pl.

Czasówka koncertów

  • Otwarcie bram: godz.18.00
  • Początek koncertu: godz.19.00

Chris Slade karierę zawodową rozpoczął w sklepie z butami. Na szczęście w wieku szesnastu lat zdecydował, że woli grać na perkusji. Pierwszy zespół, w którym występował nazywał się Tommy Scott and the Senators, a jego wokalistą był Tom Jones. Przez pięćdziesiąt lat swojej kariery Chris nagrywał i koncertował z największymi gwiazdami rocka i muzyki popularnej. Manfred Mann's Earth Band, Count Basie, Tom Jones, Paul Rodgers, Jimmy Page, The Firm, David Gilmour, Uriah Heep, Gary Moore, Asia, Michael Schenker, Olivia Newton-John, Gary Numan – to tylko niektóre z nich.

Największą sławę przyniosła mu współpraca z AC/DC. To właśnie Slade grał na albumie „The Razor’s Edge”, z którego pochodzą światowe hity: „Thunderstruck”, „Are You Ready”, i „Moneytalks”. Płyta dotychczas sprzedała się w 5 milionach  egzemplarzy! Wraz z AC/DC Chris odbył również dwie światowe trasy koncertowe, wystąpił na płycie koncertowej oraz nagrał singiel „Big Gun”, który promował film i ścieżkę dźwiękową do filmu „Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej.

W 2012 roku artysta założył swój własny zespół – The Chris Slade Timeline. Na występy grupy składają się  utwory zespołów, w których grał Chris, przeplatane jego własnymi kompozycjami. To prawdziwy przegląd historii rocka – od AC/DC do Led Zeppelin. Zespół koncertuje przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Europie. O muzykach z The Chris Slade Timeline perkusista mówi: że "ci muzycy są tak dobrzy, jak wszyscy, z którymi kiedykolwiek grałem!" Koncerty w Polsce to również możliwość usłyszenia i zobaczenia niesamowitego zestawu perkusyjnego, który Chris nazwał „Rock or Bust”. 

Poniżej sprawdź się w quizie o AC/DC!

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?
Listen on Spreaker.