Powrót AC/DC

i

Autor: ROBYN BECK/AFP/EAST NEWS AC/DC wraca do koncertowania

ze świata rocka

AC/DC przygotowuje się do trasy! Zespół ogłasza support na europejskie pokazy

2024-03-26 11:56

W połowie lutego tego roku fani formacji dostali to, na co czekali od dłuższego czasu. Po okresie spekulacji AC/DC potwierdził swój powrót na światowe sceny i ogłosił wielką trasę koncertową! Ta będzie pod wieloma względami wyjątkowa, a wielbiciele formacji nie ukrywają, że czekają na te pokazy! Teraz do tego dochodzi ekscytujący support!

W 2014 roku w AC/DC zaczęły zachodzić niezwykle istotne zmiany. To wtedy na emeryturę od koncertowania przeszedł filar grupy, Malcolm Young. Muzyk zmarł 3 lata później w wieku 64 lat z powodu demencji, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Również w 2014 roku oskarżony o próbę morderstwa został perkusista zespołu, Phil Rudd, którego w obliczu skandalu w składzie zastąpił Chris Slade. W 2016 roku natomiast odejście z AC/DC ogłosił... Brian Johnson, który miał bardzo poważne problemy ze słuchem. Trwającą trasę, promującą album Rock Or Bust zakończono z Axlem Rosem w roli wokalisty, jednak gdy zespół zszedł ze sceny, fani nie na żarty zaczęli zastanawiać się, co dalej, tym bardziej, że emeryturę ogłosił także Cliff Williams.

W 2018 roku pojawiły się przełomowe informacje. W jednym miejscu doszło do spotkania grupy, a byli tam także obecni Phil, Cliff i Brian. W 2020 roku powrót AC/DC w składzie Angus Young, Brian Johnson, Paul Rudd, Cliff Williams i Stevie Young stał się faktem. W listopadzie tego samego roku światło dzienne ujrzał album Power Up, jednak ze względu na pandemię COVID-19 grupa nie mogła promować go na trasie, choć przygotowania do tej rozpoczęły się, co potwierdził swego czasu Johnson. To właśnie on także w kilku wywiadach w 2023 roku dawał do zrozumienia, że grupa szykuje się do powrotu na sceny. Doszło do tego w październiku ubiegłego roku, gdy zespół zagrał po raz pierwszy od 7 lat na festiwalu Power Trip. Fani liczyli jednak na więcej, na całą trasę, tym bardziej, że w 2023 roku minęło dokładnie 50 lat od powstania AC/DC. Życzenia wielbicieli formacji stały się faktem!

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

AD/DC ogłasza światową trasę!

We wtorek 6 lutego w social mediach zespołu pojawiło się krótkie wideo, w którym pada pytanie: "Jesteście gotowi?". Konkretne ogłoszenie nadeszło chwilę później i jest ono tym, na co tak bardzo czekali wszyscy fani i fanki "najgłośniejszego zespołu na świecie" - ogłoszeniem pierwszej od 2016 roku, a więc od ośmiu lat trasy koncertowej! Mowa o serii pokazów "POWER UP".

Niestety, nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów - na chwilę obecną "Power Up Tour" nie obejmuje swoim zasięgiem Polski. Najbliższe koncerty odbędą się w Niemczech i na Słowacji.

Kto zagra na basie na nadchodzących koncertach?

Choć Cliff Williams zagrał z AC/DC set na Power Trip, to jednak pojawiły się niepotwierdzone wieści, że była to jednorazowa sytuacja, a basista nie weźmie udziału w planowanej trasie. Kto więc chwyci za bas na nadchodzących pokazach? Będzie to Chris Chaney, bardzo dobrze znany jako basista Jane's Addiction i ze współpracy z Alanis Morrisette.

Na koncertach zabraknie także perkusisty Phila Rudda. Miejsce za bębnami na serii koncertów zajmie Matt Laug, który już zagrał z australijską legendą na festiwalu Power Trip.

Europejski support na koncertach AC/DC

Grupa właśnie ogłosiła także, kto będzie rozgrzewał jej publiczność przed pokazami, które będą miały miejsce na terenie Europy. Okazuje się, że legenda rocka postanowiła postawić na młodą formację, frontmanką i liderką której jest kobieta - mowa o The Pretty Reckless z Taylor Momsen na czele!

Poniżej sprawdź się w quizie o AC/DC!

AC/DC - co wiesz o "najgłośniejszym zespole na świecie"? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą AC/DC?