Amy Winehouse

i

Autor: Wikimedia Commons/Rama

Wiadomości

Były mąż Amy Winehouse reaguje na film "Back to Black". Co sądzi o tej produkcji?

Na ekrany kin trafił właśnie film "Back to Black" o życiu Amy Winehouse. O produkcji postanowił ostatnio wypowiedzieć się Blake Fielder-Civil, były mąż artystki. Uznał on produkcję za "terapeutyczną" w związku z tym, jak został przedstawiony w filmie.

Były mąż Amy Winehouse reaguje na film "Back to Black"

19 kwietnia do polskich kin wejdzie film "Back to Black: Historia Amy Winehouse" w reżyserii Sam Taylor-Johnson. Światowa premiera jest już jednak za nami. O produkcji, która opowiada o młodzieńczych latach artystki w Londynie, a także drodze do światowej sławy, ostatnio wypowiedział się Blake Fielder-Civil, były mąż Winehouse. 

Od tej piosenki zaczął się rock'n'roll? Historia powstania utworu "Maybelline"

W programie "Good Morning Britain" podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat filmu "Back to Black...". Odniósł się także do słów krytyków uważających, że jego postać w produkcji przedstawiono "zbyt życzliwie". – W niektórych momentach miałem wrażenie, że widzę dokładniejsze przedstawienie tej relacji. Nie chodzi o wybrnięcie z kłopotliwej sytuacji czy wybielanie, jak to zostało napomknięte. Tylko o to, że nie dotyczyło to tylko narkotyków. To był tylko jeden z aspektów tego związku. Nasz związek zaczął się tak, jak każdy związek – wyjaśnił. 

Winehouse i Fielder-Civil poznali się i zaczęli spotykać w 2005 roku, ale szybko się rozstali. Ostatecznie wrócili do siebie i 2007 roku wzięli ślub cywilny w Miami Beach na Florydzie. Ich małżeństwo długo nie przetrwało. W lipcu 2009 został zasądzony rozwód. Oboje zmagali się z uzależnieniem od narkotyków oraz alkoholu. 

Amy Winehouse zmarła 23 lipca 2011 roku, w wieku 27 lat, w wyniku zatrucia alkoholowego. 

Film o Amy Winehouse. Ścieżka dźwiękowa niebawem się ukaże 

Główną rolę w filmie, który nie zbiera zbyt pochlebnych recenzji, zagrała Marisa Abela. Na ekranie zobaczymy także m.in. Jacka O'Connella (wcielił się w postać byłego męża Winehouse) czy Lesley Manville (zagrała babcię Amy).

17 maja ukaże się natomiast ścieżka dźwiękowa do filmu. W zestawie znalazł się nowy utwór "Song For Amy" wykonany przez Nicka Cave’a. Standardowe, złożone z 12 utworów wydanie, będzie zawierało po trzy utwory z albumów "Frank" i "Back to Black". Pozostałych pięć kompozycji to dzieła artystek, które wywarły wpływ na Amy Winehouse, a mianowicie: The Shangri-Las, Billie Holiday, Minnie Riperton, Dinah Washington i Sarah Vaughan. Ich głosy pojawiają się w kluczowych fragmentach filmu, nie mogło więc zabraknąć ich także na ścieżce dźwiękowej do całości. 

Najlepsze filmy o artystach rockowych. Te produkcje zapierają dech w piersiach:

Listen on Spreaker.