Bruce Springsteen

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Bruce Springsteen świętuje 50-lecie kariery! Rozszerzona edycja "Best of Bruce Springsteen" już dostępna!

2024-04-19 11:05

Właśnie ukazała się kompilacja 18-tu największych przebojów Bruce’a Springsteena na płycie CD i dwóch winylach w trzech wersjach kolorystycznych. Dodatkowo na platformach streamingowych na fanów artysty czeka rozszerzona edycja albumu „Best of Bruce Springsteen”, która zawiera 31 utworów.

Wśród osiemnastu utworów znajdują się single pochodzącego z początków kariery i pierwszego albumu „Greetings from Asbury Park, NJ”, aż do wydanego w 2020 roku krążka „Letters To You”. Na fanów czekają ulubione kompozycje jak „Growin’ Up” i „Rosalita (Come Out Tonight)”, najważniejsze elementy występów Springsteena na żywo „Dancing In The Dark” i „The Rising”, aż po przeboje „Born To Run” oraz „Hungry Heart”. Wszystkie te utwory zebrane są na jednym wydawnictwie po raz pierwszy. Za zdjęcie okładkowe odpowiedzialny był Eric Meola, a powstało ono podczas sesji nagraniowych do albumu „Born To Run”.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

O wydawnictwie

„Best of Bruce Springsteen” idealnie podsumowuje dorobek muzyczny Springsteena, który zagwarantował mu wiele nagród i wyróżnień takich jak 20 statuetek Grammy, 2 Złote Globy, nagrodę Tony, Prezydencki Medal Wolności, nagrodę Kennedy Center Honor oraz wpis do Rock and Roll of Fame i Songwriters Hall of Fame. Bruce Springsteen w ciągu 50 lat stał się jednym z najpopularniejszych artystów na świecie, sprzedał ponad 140 milionów płyt na całym świecie, w tym 70 milionów w Stanach Zjednoczonych. Został pierwszym artystą w historii, którego album znalazł się w pierwszej piątce w każdej z sześciu dekad. Jest również jednym z zaledwie czterech muzyków, którzy od 1980 roku sprzedali ponad 20 milionów biletów na swoje koncerty, w tym najbardziej dochodowe trasy koncertowe w latach 2012 i 2016.

Sprawdź w quizie, co wiesz o polskim rocku lat 80.

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Powieścią autorstwa którego argentyńskiego pisarza zainspirowany został tekst przeboju "Boskie Buenos" Maanamu?