Bruce Springsteen

i

Autor: Materiały prasowe

muzyka i kino!

Bruce Springsteen - serial o legendzie zmierza do streamingu! Co już wiadomo o projekcie?

2024-05-16 12:25

Bruce Springsteen nie ma zamiaru zwalniać tempa! Muzyk wciąż koncertuje po całym świecie, całkiem niedawno zaś pojawiły się informacje, że planowane są prace nad pierwszym fabularnym filmem biograficznym o legendzie amerykańskiej muzyki. Na tle tego wszystkie docierają do nas wieści o kolejnej produkcji, skupionej na słynnym "Bossie"!

Bruce Springsteen to prawdziwa legenda światowej muzyki. Jego przygoda z tym światem rozpoczęła się w 1964 roku, kiedy po raz pierwszy zobaczył w telewizji występujących The Beatles. To po tym kupił sobie swoją pierwszą gitarę i zaczął grywać w lokalnych zespołach - można więc uznać, że Sprinsgteen rozpoczął karierę sześćdziesiąt lat temu! Oficjalnie artysta wystartował w 1973 roku za sprawą albumu Greetings from Asbury Park, N.J., a pierwszy przełom na jego muzycznej ścieżce nastąpił już dwa lata później, gdy światło dzienne ujrzała, dziś już legendarna, płyta Born to Run.

Bruce jest obecny w świecie muzyki do dziś i nadal pozostaje niezwykle aktywny. Aktualnie "Boss" ma na koncie dwadzieścia jeden albumów, a najnowszy to Only the Strong Survive, czyli zbiór coverów standardów brzmienia R&B i soul. Muzyk wciąż jest w trakcie najnowszej trasy koncertowej, która wraz z początkiem maja zawitała na teren Europy. Przypominamy, że najbliższy naszemu kraju koncert Bruce Springsteena i E Street Band odbędzie się 28 maja w czeskiej Pradze - słuchacze Eski ROCK wciąż mogą brać udział w konkursie, w którym wygrać można zaproszenie na wyjazd na ten występ, wraz z osobami towarzyszącymi i ekipą Radia ESKA ROCK!

The Beatles - 5 ciekawostek o albumie “Let It Be” | Jak dziś rockuje?

Nowy dokument o artyście zmierza do streamingu!

Dla tych, którym nie dane było zobaczyć "Bossa" na żywo w ramach nowej trasy, ale również dla fanów i fanek, którzy pokaz (lub pokazy) w ramach serii występów mają już za sobą, mamy świetną wiadomość!

Jeszcze w tym roku, konkretnie w październiku (dzień premiery nie został jeszcze podany do informacji publicznej), na platformy streamingowe trafi film dokumentalny, będący zapisem trwającej obecnie trasy! Road Diary: Bruce Springsteen i The E Street Band jednak to nie tylko koncerty - projekt będzie stanowił również zbiór wspomnień na temat całej kariery amerykańskiego artysty i obfitować będzie w wywiady, nagrania i inne archiwalne materiały. Produkcja trafi na platformę Hulu, a to oznacza, że w Polsce będzie można ją obejrzeć na Disney+ - pozostaje czekać do jesieni!

Film biograficzny o "Bossie" - co już wiadomo?

Przypominamy również, że wielkimi krokami zbliża się początek prac nad fabularną opowieścią o bardzo konkretnym momencie w karierze Springsteena. Produkcja zatytułowana roboczo "Deliver Me From Nowhere" skupić by się miała na procesie nagrań przez muzyka i E Street Band przełomowego albumu Nebraska z 1982 roku. Wskazuje się, że wstępne prace na planie miałyby wystartować już na jesieni, wciąż nieoficjalnie mówi się, że w rolę młodego "Bossa" wcielić by się miał gwiazdor serialu The Bear, Jeremy Allen White. Całkiem nie dawno zaś pojawiły się informacje, iż rolę menedżera Bruce'a, Jona Landau, odegrać by miał znany z Sukcesji Jeremy Strong.

ZOBACZ TAKŻE: Bruce Springsteen - co już wiadomo o filmowej biografii muzyka?

Oto nasz wybór najlepszych zagranicznych wokalistów: