Bruce Dickinson zespół

i

Autor: Materiały prasowe

Bruce Dickinson z drugą zapowiedzią albumu "The Mandrake Project"! Utwór "Rain On The Graves" już jest!

2024-01-25 9:44

Bruce Dickinson wydał nowy singiel ‘Rain On The Graves’ zwiastujący jego siódmą solową płytę studyjną “The Mandrake Project”. Wokaliście Iron Maiden towarzyszą gitarzysta Roy Z, perkusista Dave Moreno, basistka Tanya O’Callaghan oraz wirtuoz instrumentów klawiszowych - Mistheria. Do singla powstało niezwykłe wideo.

‘Rain On The Graves’ to drugi singiel z najnowszego albumu solowego Bruce’a Dickinsona “The Mandrake Project”. Premiera płyty zaplanowana jest na 1 marca 2024 roku, wydawcą jest wytwórnia BMG. Utwór opiera się na potężnym riffie gitary, któremu towarzyszy pełna dramaturgii linia klawiszowa, a przewodzi zaśpiewana po mistrzowsku linia wokalna. Inspiracją do powstania tego utworu była wizyta na grobie poety epoki romantyzmu - Williama Wordswortha w Lake District w Wielkiej Brytanii. Piosenka jest owocem rozmyślań nad śmiertelną naturą człowieka i przysłowiowego paktu z diabłem, który zawiera wielu artystów od czasu lat 30 tych XX wieku, kiedy to Robert Johnson dowiódł ile może być on wart.

Ta kompozycja jest wynikiem współpracy Dickinsona z Royem Z i brzmi jak klasyczna dla tego duetu piosenka. Łatwo wpadająca w ucho, ale ciężka - pełna melodii, niemal poetycka dzięki melodeklamowanych fragmentów w zwrotkach, które są hołdem dla poety, który był inspiracją dla tego utworu. To zestawienie wskrzesza ducha Roberta Johnsona na jego przysłowiowym rozstaju dróg.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Refren do tego utworu powstał w trakcie mojej wizyty w Grasmere (Wielka Brytania) w 2012 roku, gdy byłem tam na ślubie i dopiero wielu trudnych latach stworzyłem resztę tej piosenki mając wiele bogatych wizji w głowie - wyjaśnia Bruce Dickinson.

Kolejny ambitny teledysk

Wideo kręcone było w zimowej scenerii Cornwall (Wielka Brytania). Tak jak przy ‘Afterglow of Ragnarok’, za reżyserię klipu odpowiedzialny jest Ryan Mackfall, a głównym aktorem jest Bruce Dickinson. Tym razem Bruce wciela się w postać kaznodziei, który dobija targu z diabłem i do tej transakcji włącza swój zespół.

Nadchodzący album solowy artysty

Po świetnie przyjętym singlu ‘Afterglow Of Ragnarok’, ‘Rain On The Graves’ zdradza że natura płyty “The Mandrake Project” będzie pełna inwencji, niezwykle ekspansywna i absorbująca. Ciężki pod względem brzmienia i bogaty w warstwie lirycznej - ten album będzie życiową wizją muzyczną Bruce’a, któremu autor poświęcił prawie całe życie. Współtwórcą tego dzieła jest producent Roy Z, z którym Bruce również wspólnie napisał wiele utworów. Zapowiada się płyta, która zdefiniuje muzykę rockową w 2024 roku.

Jednakże “The Mandrake Project” to nie tylko album, ale cały wieloetapowy i multi artystyczny projekt. Ukaże się również komiks o tym samym tytule, którego współautorami są Bruce Dickinson oraz scenarzysta Tony Lee (słynny autor takich dzieł jak np. “Dr. Who”) i rysownik Staz Johnson (rysujący dla kultowego wydawnictwa 2000AD), a okładki wykonał wielki mistrz Bill Sienkiewicz. Komiks “The Mandrake Project” to mroczna, dojrzała opowieść o władzy, jej nadużyciu i walce o tożsamość, zestawiona z tłem fantastyki i okultyzmu. Wydany zostanie w postaci 12 książek, które razem stworzą cykl 3 serii historycznych. Pierwsza z serii wyjdzie do końca 2024 roku, a pierwsze wydanie pojedynczego komiksu ukazało się 17 stycznia 2024 r. Pierwsze specjalne wydanie kolekcjonerskie wyprzedało się w przeciągu 48 godzin od startu sprzedaży!

Bruce Dickinson i jego niesamowity zespół zagrają utwory z płyty “The Mandrake Project” na żywo w trakcie trasy koncertowej już tej wiosny i lata. Muzyk wystąpi na Mystic Festival dokładnie 6 czerwca na scenie głównej.