Bruce Dickinson szaleje na koncertach Iron Maiden! Spadający gong uderzył Nicko McBraina!

i

Autor: Global Media Group/Sipa USA/East News Nietypowa sytuacja na koncercie Iron Maiden

Bruce Dickinson szaleje na koncertach Iron Maiden! Spadający gong uderzył Nicko Mcbraina!

2023-07-18 15:10

Zespół Iron Maiden zupełnie nie zwalnia tempa i odwiedza kolejne państwa w ramach najnowszej trasy koncertowej "The Future Past Tour". Niezwykle swobodnie na scenie czuje się Bruce Dickinson, który od samego początku totalnie szaleje! Najpierw śmieszki ze Steve'a Harrisa, teraz zaś zabawa, w wyniku której jednak nieco ucierpiał Nicko Mcbrain!

Coś tam mówili swego czasu o tym, że coraz częściej myślą o przejściu na emeryturę, jednak na każdym kroku z powodzeniem udowadniają, że to jeszcze nie ten czas. Zespół Iron Maiden jeszcze nie zdążył dobrze zakończyć jednej trasy koncertowej, a już ogłosił kolejną. "The Future Past Tour" rozpoczęła się pod koniec maja, by już w czerwcu dotrzeć - i to na dwa występy - do Polski. Formacja zaprezentowała fenomenalne show, porywając zebraną w krakowskiej TAURON Arenie publiczność. "Żelazna dziewica" nie zwalnia jednak tempa i intensywnie koncertuje w kolejnych państwach.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Spadający gong i trafiony Nicko Mcbrain!

Pod koniec czerwca, dokładnie w sobotę 24 czerwca, zespół dotarł do Dublina w Irlandii, by tam zaprezentować imponujący set, skupiający się na albumach Somewhere in Time z 1986 roku i najnowszym Senjutsu. Jednym z punktów centralnych setlisty jest kompozycja Alexander The Great (nigdy dotąd nie grana na koncertach). W trakcie jej wykonywania Bruce Dickinson wspina się na podwyższenie i w momencie kulminacyjnym uderza w gong, który znajduje się tuż nad perkusistą, Nicko Mcbrainem. Niestety, tym razem coś poszło nie tak, gdyż gong po uderzeniu w niego... spadł i to prostu na niczego się nie spodziewającego Nicko! Bruce nie krył szoku tym, co się wydarzyło, jednak szybko wrócił do występowania, imponujące jest jednak to, że sam perkusista ani na chwilę nie zaprzestał gry! Cały moment został uwieczniony na nagraniu - sprawdź poniżej!