Bruce Dickinson WKURZYŁ Steve'a Harrisa na koncercie Iron Maiden w Pradze! [WIDEO]

i

Autor: TORBEN CHRISTENSEN/AFP/East News/Grzegorz Ksel/REPORTER Nietypowa sytuacja na koncercie Iron Maiden

Bruce Dickinson WKURZYŁ Steve'a Harrisa na koncercie Iron Maiden w Pradze! [WIDEO]

2023-06-13 10:27

Bycie w zespole to nie są rurki z kremem. Bywa, że to z kolegami czy koleżankami ze składu spędza się więcej czasu niż z własną rodziną, a taki stan rzeczy sprawia, że można mieć zwyczajnie dość swojej obecności. Coś takiego chyba właśnie czuł Steve Harris podczas jednego z ostatnich koncertów Iron Maiden...

Zespół Iron Maiden jest obecnie w trakcie nowej trasy koncertowej. Tym razem seria pokazów odbywa się pod szyldem "The Future Past", a formacja skupia się przede wszystkim na swoich dwóch wydawnictwach: klasyku Somewhere in Time z 1986 roku i najnowszym Senjutsu. Grupa ma już za sobą kilka koncertów, dzięki czemu wiemy, że setlista obfituje w prawdziwe smaczki: formacja gra na żywo, po raz pierwszy w historii, utwór Alexander the Great z 1986 roku! To jednak nie wszystko, a ze sceny wybrzmiewają także m.in. Caught Somewhere in Time (pierwszy raz od 1987 roku) i Stranger in a Strange Land (pierwszy raz od 1999 roku).

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Wkurzony Steve Harris na koncercie Iron Maiden! [WIDEO]

To właśnie podczas wykonywania monumentalnej kompozycji z Somewhere in Time na występie w Pradze doszło do nieoczekiwanej sytuacji. Na dostępnych w sieci nagraniach widać, że w trakcie pokazu Bruce Dickinson miał na głowie hełm rzymskiego strażnika i zdawał się bardzo dobrze bawić. W pewnym momencie jednak wokalista postanowił zrobić psikusa jednemu z kolegów z zespołu - padło na Steve'a Harrisa. Nagranie pokazuje, że Bruce zakradł się na niego od tyłu i założył mu na głowę wspomniany hełm. Miało wyjść śmiesznie, jednak widać, że basista bardzo zirytował się całą sytuacją. Harris natychmiast zrzucił hełm z głowy i podszedł do platformy perkusyjnej. Świetnie za to zdawał się bawić sam Bruce, który podszedł do publiczności i wyraźnie naśmiewał się z reakcji kolegi. Poniżej cała sytuacja na nagraniu.

Iron Maiden w Polsce na dwóch koncertach!

Już we wtorek 13 czerwca i w środę 14 czerwca zespół wystąpi w Krakowskiej TAURON Arenie. Poniżej czasówka obu występów:

  • 17:30 EARLY ENTRANCE
  • 18:00 OTWARCIE DRZWI
  • 19:30 The Raven Age
  • 20:50 Iron Maiden