Bruce Dickinson się żeni. Ogłosił to w nietypowy sposób

i

Autor: PA Wire/PA Images/EAST NEWS

Bruce Dickinson się żeni. Ogłosił to w nietypowy sposób

2023-04-06 11:44

Wokalista Iron Maiden po raz trzeci wstąpi w związek małżeński. 64-letni gwiazdor heavy metalu o swoich zaręczynach opowiedział "trochę przypadkiem" podczas wywiadu w bośniackiej telewizji. W ubiegłym miesiącu odwiedził Sarajewo. Występował tam jako gość koncertu z muzyką Jona Lorda i Deep Purple wykonywanego przez rockowy kwartet z towarzyszeniem orkiestry.

Koncert miał miejsce 22 marca, a dzień wcześniej wokalista udzielił wywiadu telewizji N1 TV. Między opowieściami o swoich poprzednich wizytach, w tym pierwszej jeszcze w czasach wojny w byłej Jugosławii, wspomniał o tym, że „przyjechał z narzeczoną, która pochodzi z Francji”. Chodzi o Leanę Dolci. O romansie wokalisty z młodszą o 15 lat trenerką fitness zrobiło się głośno kilka lat temu, gdy był w poprzednim związku. Z Patrice "Paddy" Bowden przeżyli prawie trzy dekady razem i wychowali trójkę dzieci. Media przepowiadały spektakularny rozwód, ponieważ majątek pary wyceniano na 3 miliony funtów. Sprawy przybrały jednak inny, znacznie tragiczniejszy obrót.

W 2020 Paddy zmarła we własnym domu, nigdy nie ujawniono przyczyn zgonu. Jedyna zdawkowa informacja krążąca w mediach brzmiała, że miał to być wynik nieszczęśliwego wypadku. W swoim testamencie miała przepisać swoje około 1,7 milionów funtów majątku Bruce'owi i zupełnie z niego wykluczyć jego nieślubną córkę Brittany Nicole Potts oraz jej dzieci. Frontman Iron Maiden od 2010 roku nie utrzymywał z nią kontaktów.

Życie gwiazdora naznaczone było w ostatniej dekadzie wieloma wydarzeniami o dużym ciężarze gatunkowym. Oprócz spraw sercowych miał na głowie także walkę z nowotworem. W 2015 zdiagnozowano u niego raka gardła, którego na szczęście udało się pokonać dzięki skutecznej chemioterapii i radioterapii oraz operacji. Obecnie wraz z Iron Maiden promuje najnowszą płytę „Senjutsu”.

Najnowocześniejsi w branży? Johannes Eckerström z AVATAR / Eska Rock