Bruce Dickinson podsyca plotki o przyszłości Iron Maiden. Co na to fani?

i

Autor: Materiały prasowe Co dalej z przyszłością Iron Maiden?

Bruce Dickinson podsyca plotki o przyszłości Iron Maiden. Co na to fani?

2023-08-10 11:57

Był taki moment, że i Bruce Dickinson, i Steve Harris, niemal jednym głosem, mówili o potencjalnie, niechybnie zbliżającej się emeryturze Iron Maiden. Komentarze do czerwoności rozgrzały fanów, formacja jednak wciąż z powodzeniem koncertuje. A jakie właściwie ma plany na przyszłość? Opowiedział o tym niedawno Bruce Dickinson.

Iron Maiden jest obecny na światowym rynku muzycznym już od prawie pięćdziesięciu lat! Grupa powstała w 1975 roku w Leyton we wschodnim Londynie, a na jej czele od samego początku stoi basista, główny kompozytor i autor tekstów Steve Harris. Przez te wszystkie lata zespół zasłużył sobie na miano prawdziwej legendy heavy metalu, a za sprawa takich płyt, jak The Number of the Beast, Piece of Mind, Powerslave, Somewhere in Time, Seventh Son of a Seventh Son, Fear of the Dark czy Brave New World, na zawsze zapisała się w historii nie tylko tego gatunku, ale muzyki w ogóle. Najnowszy album grupy, Senjutsu, został wydany we wrześniu 2021 roku. Obecnie grupa jest w trakcie trasy "The Future Past Tour", a fani coraz wyraźniej dają do zrozumienia swoim idolom, iż liczą już na nowe wydawnictwo.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Co nowego szykuje Iron Maiden?

A jakie plany ma sam zespół? Całkiem niedawno, niemal jednym głosem, Steve Harris i Bruce Dickinson, dawali delikatnie do zrozumienia, że myślą o nieubłaganie zbliżającej się emeryturze. Jak wygląda to obecnie? Grupa zamieściła na swoim kanale w serwisie YouTube wideo, skierowane do fanów, w którym dziękują im za udział w europejskich koncertach w ramach "The Future Past Tour". Wypowiada się w nim także Bruce. Muzyk zwraca uwagę, że po nadchodzących pokazach grupa uda się na krótką przerwę, a następnie wystąpi w ramach Power Trip. To jednak nie wszystko - wokalista zapowiada na nagraniu, iż wydarzy się coś jeszcze, on sam nie może jeszcze powiedzieć co, zapewnia jednak, że fani będą zadowoleni! Pozostaje nam czekać na nowe, ekscytujące wieści!

Iron Maiden - co wiesz o legendzie heavy metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą Iron Maiden?