Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe - fot. John McMurtrie

wypowiedzi muzyków

Bruce Dickinson o ulubionych rockowych i metalowych albumach: od AC/DC przez Black Sabbath po Judas Priest

2024-05-22 10:54

Z pewnością każdy, kto czyta te słowa po dłuższym lub krótszym zastanowieniu będzie w stanie wymienić kilka tych najbardziej kluczowych albumów, dzięki którym na dobre wkręcił czy wkręciła się w ciężkie brzmienia. Takowe wydawnictwa mają oczywiście również same legendy tego świata, a te najbardziej kluczowe omówił teraz Bruce Dickinson.

Bruce Dickinson ma za sobą naprawdę intensywny czas. Wokalista Iron Maiden po prawie dwudziestu latach postanowił powrócić na solową ścieżkę i na początku marca tego roku zaprezentował swój najnowszy autorski krążek. The Mandrake Project został niezwykle ciepło przyjęty przez branżę i oczywiście przez wielbicieli i wielbicielki heavy metalowych klimatów.

Obecnie Bruce skupia się na promowaniu wydawnictwa na koncertach, a już naprawdę niedługo muzyk dotrze z premierowym materiałem do naszego kraju! Przypominamy, że Dickinson jest jedną z gwiazd tegorocznego Mystic Festival, który wystartuje w Gdańsku już 5 czerwca. Jeden z najlepszych wokalistów w świecie heavy metalu przejmie scenę główną w czwartek 6 czerwca!

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Oto najważniejsze rockowe i metalowe albumy dla Bruce'a Dickinsona

Gdzieś pomiędzy występowaniem, dalszymi działaniami z Iron Maiden, pracą nad powstałym w ramach sesji nagraniowych do The Mandrake Project, ale niewydanym materiałem, Bruce znalazł chwilę na to, aby w wywiadzie dla Qobuz opowiedzieć o najważniejszych dla swojej muzycznej ścieżki rockowych i metalowych albumach.

Nie da się nie zauważyć, że wybory artysty oscylują raczej wokół różnych odmian hard rocka i heavy metalu. Jako pierwsze wydawnictwo Bruce omówił In Rock grupy Deep Purple, wskazując na jego innowacyjne brzmienie i kultową już okładkę. Wśród wyborów Dickinsona znalazły się również klasyki z katalogu AC/DC, Judas Priest czy Jethro Tull. W przypadku australijskiej formacji, muzyk zwrócił uwagę na wokal Bona Scotta, bo to właśnie na krążek z jego ery postawił. W kontekście omawiania ulubionego krążka Black Sabbath, Bruce niespodziewanie wspomniał za to o swoim... dziewictwie!

Byłem dzieckiem, dostałem ten album i nadal byłem prawiczkiem, co sprawiło, że otworzyłem go i pomyślałem: "O mój Boże. Spójrz na te kobiety". Ale co to za wspaniały rekord. Cóż za wspaniały album. Cóż za wspaniały album powrotny. Ale tak, pierwsze dwie płyty są niesamowite. Cóż, nie, mam na myśli to, że "Vol. 4" też było niesamowite. Cóż za spójny zespół. A to Geezer i Tony. To znaczy, jeśli spojrzysz na wszystkich ludzi, na wszystkich wokalistów, nie tylko na Ozzy’ego, wszyscy byli świetni. "Born Again" - świetny album. Wszyscy mówią: "Och, zapomnij o nim". Nie, to świetny album - mówi Bruce o muzyce Black Sabbath.

Oto albumy, które najbardziej inspirują Bruce'a Dickinsona

 • Deep Purple - In Rock (1970)
 • Jethro Tull - Aqualung (1971)
 • The Crazy World Of Arthur Brown - The Crazy World Of Arthur Brown (1968)
 • AC/DC - Powerage (1978)
 • Black Sabbath - Sabbath Bloody Sabbath (1973)
 • Rainbow - Rising (1976)
 • Judas Priest - British Steel (1980)
 • Queensrÿche - Operation Mindcrime (1988)
 • The Three Tremors project
 • Celebrating Jon Lord The Rock Legend (2014)
 • Bruce Dickinson - The Mandrake Project (2024)

Poniżej za to znajdziesz wokalistów, których Bruce ceni najbardziej: