Bruce Dickinson mówi o swojej nowej solowej płycie: To będzie coś specjalnego!

i

Autor: Matt Crossick/PA Wire/PA Images/EAST NEW Bruce Dickinson przygotowuje się do premiery nowej solowej płyty

Bruce Dickinson mówi o swojej nowej solowej płycie: "To będzie coś specjalnego!"

2023-01-27 12:16

W tym roku miną trzy lata od premiery ostatniej płyty Iron Maiden. Nic nie wiadomo na temat ewentualnego następcy "Senjutsu", wygląda jednak na to, że jest duża szansa, że usłyszymy solowe nowości od wokalisty grupy, Bruce'a Dickinsona! Czego możemy się spodziewać po tym wydawnictwie? Muzyk zdradza pierwsze szczegóły!

Bruce Dickinson dał się poznać światu jako wokalista grupy Samson, a następnie członek legendy heavy metalu, zespołu Iron Maiden. Muzyk dołączył do składu w 1981 roku i nagrał z formacją kluczowe dla jej kariery albumy. Artysta zdecydował się opuścić szeregi grupy w 1993 roku, by skupić się na karierze solowej. Debiutancki album Bruce'a, Tattooed Millionaire, ukazał się jeszcze za jego czasów w Ironach, czyli w 1990 roku. W kolejnych latach wokalista zaprezentował jeszcze pięć solowych wydawnictw. Muzyk wrócił do Iron Maiden w 1999 roku i pozostaje członkiem zespołu do dziś, zajmując się w wolnym czasie własną twórczością. Wygląda na to, że już niedługo poznamy jej kolejny posmak!

Bruce Dickinson zapowiada nowe solowe wydawnictwo!

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Dickinson pracuje nad nowym, solowym projektem. Muzyk już na początku ubiegłego roku zdradził, że prace nad płytą trwają, a ukończone jest od 50 do 70% materiału. Wokalista brał ostatnio udział w wystąpieniu, podczas pobytu w Kulttuuritalo w Helsinkach, podczas którego miała miejsce seria Q&A. W jej ramach Bruce został zapytany o to, kiedy można spodziewać się premiery jego pierwszego od osiemnastu lat albumu solowego. Artysta powiedział, ze choć nie zdradzi konkretnej daty, to nastąpi to już wkrótce! Muzyk dał do zrozumienia, że prace wciąż trwają, a zakończą się one podczas nadchodzącej trasy koncertowej Iron Maiden. Wiadomo, że płytę będzie można usłyszeć po jej zakończeniu - ostatni, na chwilę obecną, koncert w ramach "Future Past Tour", zaplanowany jest na początek sierpnia b.r. 

Czego można się spodziewać po tej płycie? Co mówi o niej sam zainteresowany? Warto zwrócić uwagę na jedną rzecz - będzie trasa, promująca nadchodzącą solową płytę Dickinsona!

Iron Maiden zagrają w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Myślę, że sama płyta jest… Jestem z niej bardzo dumny. Myślę, że będzie naprawdę wyjątkowa. Myślę, że naprawdę ją polubicie. Jest kilka innych rzeczy, które robię wokół niej, mam nadzieję też będzie interesująco. Mam jeszcze wiele rzeczy do zrobienia i będę zajęty przygotowywaniem tego wszystkiego w tym roku. To wszystko, co mogę wam teraz powiedzieć. I będzie trasa koncertowa. I przyjedziemy, mam nadzieję, do Helsinek - powiedział Bruce podczas wystąpienia.