Brodka

i

Autor: mat. prasowe

Nowości

Brodka zapowiedziała nowy album. Powstał on we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego

W lipcu ukaże się nowy album Brodki. Będzie to niezwykłe wydawnictwo, które uświetni 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego,

Brodka zapowiedziała nowy album

Brodka w tym roku nowy album. I będzie to wyjątkowe wydawnictwo. Krążek "WAWA" powstał we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego. Artystka objęła rolę kuratorki oraz dyrektorki artystycznej. Całość uświetni natomiast 80. rocznicę Powstania Warszawskiego. 

Eska Rock on Tour: Praga

Praca nad "WAWĄ" dała mi możliwość opowiedzenia o Powstaniu w nieoczywisty sposób, od strony humanistycznej. Na muzykę i towarzyszące jej dźwięki przenosimy emocje zrywu, romantyzmu, okrucieństwa wojny, niepewności, melancholii, żałoby. Dlatego też na tej płycie mówię o tym wydarzeniu poprzez analizę różnych emocji. Poprzez dźwięki opowiadam o naszym człowieczeństwie, przez co przeszliśmy – przyznaje Brodka.

Na albumie "WAWA" znajdzie się 10 utworów. Pojawią się zarówno oryginalne kompozycje, jak i covery, które opowiadają o Warszawie. 

Pracując nad płytą – najważniejszy jest dla mnie dialog. Samo zmierzenie się z różną wrażliwością gości czy różnym myśleniem o tym mieście, jest dla mnie bardzo ważne i właśnie to zapamiętam z tej pracy. Poprzez kontrast w doborze artystów opowiadam emocjonalną historię, tak jak ja odbieram Warszawę – z całym jej brudem, misz-maszem architektonicznym i brakiem oczywistego piękna – dodaje artystka. 

Artystka do współpracy zaprosiła gości. W tym gronie znaleźli się: Marcin Masecki, Sam Gendel, EABS, Hades, 2K88, Błoto, WaluśKraksaKryzys, The Brutals i Księżyc.

A tak prezentuje się tracklista albumu "WAWA":

  1. Brodka – Spotkanie z Warszawą
  2. Marcin Masecki, Sam Gendel – Hejnał warszawski
  3. Brodka – Sierpień
  4. EABS – Sen o Warszawie
  5. Hades, Brodka, 2K88 – Moja droga
  6. Błoto – Godzina W
  7. WaluśKraksaKryzys, Brodka – Wojna!
  8. Brodka, The Brutals – Warsaw Street
  9. Księżyc, Brodka – Warszawa
  10. Sam Gendel – Life Above All

Okładka nadchodzącego wydawnictwa, której autorem Jakub Gliński, wygląda natomiast tak: 

Brodka

i

Autor: mat. prasowe

W dniu premiery albumu, 26 lipca, w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się wyjątkowy koncert promujący to wydawnictwo.

Dodajmy, że to nie pierwszy muzyczny projekt Muzeum Powstania Warszawskiego. Placówka wcześniej wydała chociażby "Powstanie Warszawskie" Lao Che czy "Placówkę ’44" Voo Voo. 

Oto najlepsze polskie albumy 2023 roku: