Bring Me The Horizon headlinerem Mystic Festival 2024! Zespół wydał nowy singiel

i

Autor: Materiały prasowe Bring Me The Horizon w Polsce w 2024 roku!t

Bring Me The Horizon headlinerem Mystic Festival 2024! Zespół wydał nowy singiel

2023-10-18 12:37

Zespół Bring Me The Horizon wciąż koncertuje na całym świecie, odkąd wystąpili jako headliner na festiwalu Download. W międzyczasie dopracowali nowy album studyjny „POST HUMAN: NeX GEn”, który ukaże się 12 stycznia 2024 i jest już dostępny w przedsprzedaży. Teraz grupa prezentuje singiel „DArkSide”. Będzie go można usłyszeć na żywo na przyszłorocznym Mystic Festival!

„DArkSide” to następca singli „LosT”, „AmEN!”, „DiE4u” i „sTraNgeRs”, będących częścią uznanej na całym świecie serii „Post Human”. Utwory zgromadziły razem dotąd ponad 310 milionów streamów.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Bring Me The Horizon w Polsce w 2024 roku!

W listopadzie zespół ponownie wyruszy w trasę koncertową po Azji. Japońska część trasy obejmie NEX_FEST, wielki festiwal, którego są główną gwiazdą i kuratorem. W styczniu 2024 roku wyruszą w wyprzedaną trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, która obejmie dwa wieczory w londyńskiej arenie O2.

To jednak nie koniec! Organizatorzy Mystic Festival ogłosili, że formacja będzie jednym z headlinerów przyszłorocznej edycji festiwalu!

O zespole

W skład Bring Me The Horizon wchodzą wokalista Oli Sykes, gitarzysta Lee Malia, basista Matt Kean, perkusista Mat Nicholls i klawiszowiec Jordan Fish. Nominowany do nagród BRIT i Grammy, nagradzany platynowymi płytami kwintet Bring Me The Horizon to jeden z najpopularniejszych zespołów rockowych z Wielkiej Brytanii. Do tej pory sprzedał ponad 5 milionów albumów na całym świecie i zagrał wyprzedane koncerty w ponad 50 krajach.

W 2019 roku Bring Me The Horizon wypuścił szósty album zatytułowany „amo”, który zadebiutował na 1. miejscu w 17 krajach i został okrzyknięty jednym z najbardziej oczekiwanych albumów 2019 roku przez Billboard. Dzięki „amo” grupa zdobyła swoją drugą nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy rockowy album, a utwór „MANTRA” został wyróżniony w kategorii Najlepsza rockowa piosenka. „That’s The Spirit” pokrył się platyną i znalazł się na 2. miejscu listy przebojów Billboardu w Stanach Zjednoczonych. Zespół może się też pochwalić miliardem wyświetleń swoich teledysków na YouTube.

Niedawno wydane single – „LosT”, „AmEN!”, „DiE4u” i „sTraNgeRs” – oraz najnowszy „DArkSide” stanową część uznanej serii „Post Human”. Grupa rozpoczęła nową erę w 2020 roku, wydając pierwszą z czterech EP-ek zatytułowaną „POST HUMAN: SURVIVAL HORROR”. Wydawnictwo spotkało się z entuzjazmem krytyków i zadebiutowało na szczycie brytyjskiej listy albumów. W 2022 roku zespół wystąpił na gali BRIT Awards u boku Eda Sheerana, dając elektryzujący występ z „Bad Habits”.