Bracia Cavalera nagrają na nowo klasyczne albumy Sepultury! Skąd ten pomysł?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER/East News Legendarne albumy Sepultury zostaną nagrane na nowo!

Bracia Cavalera nagrali na nowo klasyczne albumy Sepultury! Skąd ten pomysł?

2023-04-19 12:19

Choć zespół Sepultura wciąż jest obecny na światowym rynku muzycznym, to w jego składzie od lat brakuje już członków-założycieli, Maxa i Igora Cavalera. Okazuje się, że bracia postanowili połączyć siły, by... nagrać na nowo dwa klasyczne wydawnictwa zespołu! Skąd ten pomysł i czy ma on w ogóle sens? O tym mówi projekt Cavalera!

Zespół Sepultura został założony w 1984 roku przez braci Maxa i Igora Cavalera. Pierwszy album grupy, Morbid Visions, został wydany dwa lata później i bardzo szybko zwrócił uwagę opinii publicznej. Do 1996 roku grupa wydała jeszcze pięć płyt, w tym kultowy już Roots. Niestety, kilka miesięcy po wydaniu albumu, Max Cavalera zmierzył się z osobistą tragedią - zmarł jego pasierb, a kolejno pozostali członkowie zespołu zdecydowali się zakończyć współpracę z dotychczasową menedżerką, a prywatnie matką zmarłego chłopaka i żoną Maxa. W wyniku tego Cavalera opuścił skład. Dziesięć lat później zaś z zespołu odszedł Igor, który równocześnie pogodził się z bratem. Już w 2007 roku Panowie powołali do życia supergrupę Cavalera Conspiracy, w ramach której wydali już cztery płyty. Okazuje się, że teraz bracia założyli nowy projekt, który ma dużo wspólnego z Sepulturą.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Sepultura nagrana na nowo!

W połowie kwietnia wytwórnia Nuclear Blast poinformowała, iż podpisała kontrakt z braćmi Cavalera, którzy w ramach nowej grupy, Cavalera, nagrają na nowo i wydadzą dwa pierwsze wydawnictwa studyjne Sepultury! Zaznaczono, że to nie koniec, a nowe wydania ep-ki Bestial Devastation Morbid Visions  to dopiero początek. Projekty zostały nagrane w słynnym The Platinum Underground, a na ich produkcję odpowiadają bracia Cavalera, inżynierią zajął się John Aquilino, miks i mastering za to to robota Arthur Rizk, a oprawa graficzna to dzieło Elirana Kantora. W ramach promocji krążków muzycy wyruszą jesienią w trasę "Morbid Devastation" po Stanach Zjednoczonych. Na chwilę obecną nie podano jeszcze dat premier re-recordingów.

Zawsze czułem, że nagrania naszej wcześniejszej pracy nie oddawały sprawiedliwości sposobowi, w jaki nagrywaliśmy te kompozycje. Jest to więc bardzo wyjątkowy moment w naszym życiu, z którego jesteśmy bardzo dumni, mogąc pokazać wam, prawdziwym fanom, nasze prawdziwe reprezentacje niesamowitych płyt "Bestial Devastation” i "Morbid Visions” z szaloną identyfikacją wizualną… Miłego oglądania i do zobaczenia tam w dole - komentuje projekt Igor Cavalera.