Max Cavalera ogolił kiedyś głowę dla Metalliki! Dlaczego?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER/East News Max Cavalera o swoim poświęceniu dla Metalliki

z historii rocka

Max Cavalera ogolił kiedyś głowę dla Metalliki! Dlaczego zdecydował się na taki krok?

2024-04-18 14:51

Fani są w stanie niekiedy bardzo dużo poświęcić dla swoich idoli. Cóż, miłość i pasja nie zawsze idą w parze z rozsądkiem. Przekonał się o tym Max Cavalera, który specjalnie dla Metalliki zdecydował się pozbyć swojego atutu - długich, kręconych włosów. Jak do tego doszło? Muzyk opowiedział zabawną andegdotę.

Max Cavalera to brazylijski muzyk, który uznanie zyskał jako współzałożyciel legendarnego zespołu Sepultura. Cavalera był jego głównym wokalistą i gitarzystą rytmicznym, aż do swojego odejścia w 1996 roku. Ostatni album Sepultury, nagrany z jego udziałem, to kultowy dziś Roots. Obecnie muzyk skupia się na działalności w formacjach Soulfly, Cavalera Conspiracy i Killer Be Killed. 

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock

Max Cavalera o swoim poświęceniu dla Metalliki!

Cavalera nigdy nie ukrywał, że jest wielkim fanem Metalliki - Sepulturę założył rok po ukazaniu się debiutanckiego albumu formacji, w tym samym roku, gdy światło dzienne ujrzał krążek Ride the Lightning. Okazuje się, że jego fanowska miłość do grupy była tak duża, że postanowił dla niej poświęcić swoje... włosy!

Cavalera słynnie z długich, bujnych loków. Kiedy tylko jego kuzyn obiecał mu jednak, że kupi mu drugą płytę Metalliki, gdy ten zgoli włosy, Max nie wahał się ani chwili. Dziś jest zdania, że jego "poświęcenie" zdecydowanie było warte tego, co usłyszał. Gitarzysta opowiedział o tym w wywiadzie dla stacji radiowej 96,7 KCAL-FM.

Miałem kuzyna, który próbował zmusić mnie do zmiany fryzury. Powiedział: "Musisz ściąć te długie włosy. Dam ci wszystko, czego chcesz. Kupię ci importowaną płytę”. A ja pomyślałem: "Włosy przecież odrosną”. Więc zgoliłem je. Ogoliłem głowę. Ta kopia "Ride the Lightning" była tego warta. To płyta, dla której warto zgolić włosy. Metallica rządzi. Co można więcej powiedzieć? - powiedział Max Cavalera w wywiadzie.

Sprawdź ciekawostki o krążku "Master of Puppets" Metalliki: