Bono zapowiada wydanie autobiografii - kiedy premiera wydawnictwa?

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News Lider zespołu U2 wyda swoje wspomnienia

Bono zapowiada wydanie autobiografii - kiedy premiera wydawnictwa?

2022-09-01 15:04

Już od jakiegoś czasu świat muzyki plotkował o tym, iż Bono przymierza się do wydania autobiografii. Nie da się ukryć, że historia lidera grupy U2 to gotowy materiał na publikację - okazuje się, że takowa rzeczywiście się ukaże! Bono oficjalnie zapowiedział premierę wspomnień “Surrender: 40 Songs, One Story” - kiedy ukaże się książka?

Historia zespołu U2 sięga 1976 roku, kiedy to spotkali się Bono, David Evans (The Edge), jego brat Dik Evans, Adam Clayton i Larry Mullen Jr. - panowie w takim składzie założyli pierwszy zespół, który w 1978 roku zaczął funkcjonować jako U2, już bez Dika Evansa. Przez lata grupa wydała wiele utytułowanych albumów, wygrała 22 statuetki Grammy i zyskała miano jednej z najbardziej ambitnych w historii, ze względu na długoletnie zaangażowanie w sprawy społeczne i polityczne oraz niezwykle rozbudowane i widowiskowe trasy koncertowe.

Sonda
Czekasz na premierę autobiografii Bono?

Bono - historia, która trafi na łamy książki

Bezsprzecznym liderem U2 od samego początku jest Bono, czyli Paul David Hewson. Wokalista i główny autor tekstów zespołu, poza muzyczną działalnością od lat aktywnie angażuje się w liczne akcje dobroczynne - uważa się, że to właśnie Bono spopularyzował wśród artystów postawę filantropa. Życie muzyka znacznie wykracza więc poza macierzysty zespół - nie dziwi, że od lat plotkowano, jakoby artysta miał zamiar wydać swoje wspomnienia. Okazuje się, że pogłoski były prawdziwe - Bono rzeczywiście ogłosił wydanie swojej autobiografii.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

“Surrender: 40 Songs, One Story” - kiedy premiera autobiografii Bono?

Dokładnie w dniu swoich 62 urodzin, czyli 10 maja, Bono zapowiedział premierę swoich wspomnień. Wydawnictwo zostało zatytułowane Surrender: 40 Songs, One Story. Autobiografia ukaże się już 1 listopada - na chwilę obecną nie wiadomo nic na temat ewentualnego polskiego wydania. W książce zamieszczonych zostanie także 40 rysunków autorstwa Bono - muzyk wydał też specjalne oświadczenie:

Kiedy zacząłem pisać tę książkę, miałem nadzieję przedstawić szczegółowo to, co wcześniej tylko naszkicowałem w piosenkach. Ludzi, miejsca i możliwości w moim życiu - brzmi fragment oświadczenia Bono.

O czym opowie autobiografia muzyka?

Z informacji wynika, że Surrender: 40 Songs, One Story skupi się nie tylko na muzycznej karierze artysty w zespole U2, ale także na jego prywatnym życiu - dorastaniu w Dublinie, małżeństwie, wierze, aktywizmie czy stracie w krótkim odstępie czasu obojga rodziców.