Bono opowiada o rodzinnej tajemnicy. Co przez lata skrywali bliscy muzyka?

i

Autor: AKPA Rodzinne sekrety Bono

Bono opowiada o rodzinnej tajemnicy. Co przez lata skrywali bliscy muzyka?

2022-06-28 13:03

Bono to jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków i wokalistów na świecie. Artysta słynie także z ustabilizowanego życia prywatnego, pozbawionego kontrowersji i skandali. Żoną Bono od 1982 roku jest irlandzka aktywistka i bizneswoman Ali Hewson, para ma czworo dzieci. Tym bardziej szokujące się słowa artysty, które padły w wywiadzie dla stacji BBC Radio 4. Wokalista zdradził że jego rodzina skrywała pewną tajemnicę - o co chodzi?

Bono urodził się w Dublinie w 1960 roku i w tym mieście spędził swoje dzieciństwo. Jego rodzicami byli Iris i Bernard Robert Hewsonowie, przyszły frontman U2 ma też starszego o osiem lat brata. W 1974 roku, gdy Bono miał raptem czternaście lat, z powodu tętniaka mózgu zmarła jego matka - żal po stracie rodzicielki wyraził w takich utworach jak I Will Follow, Lemon, Tomorrow czy Out of Control. Ojciec artysty zmarł w 2001 roku w wieku 72 lat - jak się okazuje, mężczyzna nie był do końca uczciwy wobec swojej rodziny.

Not The Rolling Stones w Esce Rock i festiwal jakiego jeszcze w Polsce nie było!

Bono opowiada o rodzinnej tajemnicy

W wywiadzie dla stacji BBC Radio 4 Bono zdradził dość zaskakującą informację. Artysta powiedział, że ma… przyrodniego brata o istnieniu którego dowiedział się dopiero w 2000 roku. Mężczyzna jest owocem romansu ojca Bono, który miał miejsce w czasach, gdy jeszcze żyła ukochana matka muzyka - kobieta nie zdawała sobie sprawy z tego, że jej mąż ma inne dziecko. Jego matką była bliska przyjaciółka rodziny, a sam Bono przez wiele lat nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wygląda sytuacja. Wokaliście udało się jeszcze przed śmiercią ojca porozmawiać z nim na temat przyrodniego rodzeństwa. Bono miał zapytać mężczyznę, czy ten kochał jego matkę i jak to możliwe, że miał romans. Ten miał po prostu odpowiedzieć, że mimo miłości do żony, zdradził ją i przez całe życie starał się to naprawić. Jak powiedział muzyk:

Nie starał się przepraszać, po prostu powiedział jak było, stwierdził fakty. Pogodziłem się już z tym. - stwierdził Bono w wywiadzie.

Lider U2 o kontakcie z rodzeństwem

Bono zdradził, że utrzymuje kontakt zarówno ze swoim przyrodnim bratem, jak i jego matką i oboje traktuje jak bliską rodzinę. Muzyk powiedział, że “kocha i uwielbia” mężczyznę, nie podał jednak jego imienia i nazwiska.

Bono wyda autobiografię

Już 1 listopada na rynku ukaże się oficjalna autobiografia Bono! Wydawnictwo zostało zatytułowane Surrender: 40 Songs, One Story i skupi się nie tylko na muzycznej karierze artysty w zespole U2, ale także na jego prywatnym życiu.