Bon Jovi - co wiesz o legendzie rocka lat 80.? QUIZ

i

Autor: Materiały prasowe Quiz o zespole Bon Jovi

quiz

Bon Jovi - co wiesz o zespole? Sprawdź się w quizie

2024-07-10 11:51

Zespół Bon Jovi ma już dziś status legendy. Grupa pojawiła się na rynku w latach 80. i natychmiast narobiła sporo szumu. Lata mijają, a popularność formacji nie mija - albumy sprzedają się w milionach egzemplarzy, koncerty przyciągają tłumy. Zespół ma za sobą naprawdę ciekawą historię - co wiesz na jej temat? Sprawdź się w naszym quizie!

Zespół Bon Jovi został założony w 1983 roku przez Jona Bon Joviego. Kontakt z muzyką miał on już od najmłodszych lat, a sam zaczął grać w 1975 roku, w wieku 13 lat. Grał wtedy na pianinie i gitarze w swoim pierwszym zespole, Raze. Trzy lata później Jon poznał Davida Bryana, z którym występował w grupie Atlantic City. W kolejnych latach Bon Jovi zakładał kolejne formacje, wszystko jednak prowadziło do znanego obecnie na całym świecie zespołu. Grupa bardzo szybko zadebiutowała na rynku - już debiutancki album, zatytułowany po prostu Bon Jovi, który ukazał się w 1984 roku, wzbudził zainteresowanie odbiorców i publiczności. Jeszcze lepiej poradził sobie wydany rok później 7800° Fahrenheit, dzięki któremu formacja ponownie wyruszyła w trasę koncertową. Przełomem okazał się być rok 1986, kiedy to światło dzienne ujrzał album Slippery When Wet. Wydawnictwo to uznaje się za kluczowe dla kariery grupy, płytę, która przekształciła brzmienie metalowe w bardziej przyjazny dla radia glam metal. Sukces krążka powtórzyły kolejne - New Jersey, Keep The Faith. Bon Jovi z przytupem weszli w nowe milenium, wydając w 2000 roku przebojowy album Crush. Obecnie zespół ma już na koncie szesnaście albumów studyjnych - najnowszy to Forever z czerwca 2024 roku.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Bon Jovi - quiz wiedzy o legendzie

Nie da się ukryć - licząca czterdzieści lat kariera zespołu kryje w sobie wiele smaczków, o których wiedzą tylko najwierniejsi fani i najwierniejsze fanki Bon Jovi. Jesteś jednym lub jedną z nim?

Sprawdź się w naszym quizie:

Bon Jovi - co wiesz o legendzie rocka lat 80.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W którym mieście został założony zespół?
Listen on Spreaker.