Body Count

i

Autor: Facebook/Body Count

Muzyczne nowości

Body Count powraca. Zespół wypuścił pierwszy singiel od czterech lat!

Kultowa formacja Body Count powróciła z premierowym utworem. Jest to pierwsza zapowiedź nadchodzącego studyjnego albumu, który powinien się ukazać na rynku jeszcze w tym roku.

Body Count powraca. Jest nowy utwór!

Amerykańska formacja Body Count, na której czele stoi Ice-T, powraca. W sieci pojawił się właśnie pierwszy, od czterech lat, premierowy singiel zespołu. Kompozycja "Psychopath" zapowiada studyjny krążek "Merciless", który – wszystko na to wskazuje – ukaże się na rynku w tym roku. 

Wspomina pierwsze koncerty w Metallice. "Kręciło mi się w głowie od presji"

W nowym utworze Body Count gościnnie wystąpił Joe Bad, wokalista Fit For an Autopsy. Całość wyprodukował Will Putney, długoletni współpracownik zespołu. 

Zaczęło się od muzyki. To brzmi jakbyś był w głowie psychopaty. Utwór był psychotyczny i wymagał ode mnie zaśpiewania o czymś szalonym – tłumaczył, w wywiadzie dla portalu "Consequence of Sound", Ice-T. 

Z całością możecie zapoznać się poniżej: 

Muzycy Body Count wciąż nie ujawnili więcej szczegółów dotyczących "Merciless". – Myślę, że podążamy w tym samym kierunku. "Manslaughter" było ponownym wprowadzeniem do twórczości Body Count. Nie tylko dla naszych starych fanów, ale również dla zupełnie nowej grupy. "Bloodlust" był lepszy niż "Manslaughter", tak samo jak "Carnivore" od "Bloodlust". Zamierzamy pozostać w tym samym duchu, brzmieniu i produkcji, ale będziemy robić coraz lepsze płyty – dodał, w ubiegłorocznym wywiadzie dla "Metal Hammera", Ice-T. 

Na ten moment studyjną dyskografię Body Count zamyka wspomniany już album "Carnivore", który ukazał się na rynku w 2020 roku.

Body Count zagra w tym roku w Polsce!

Formacja Body Count zagra w tym roku na Mystic Festivalu. Tegoroczna edycja imprezy zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, że Mystic odbędzie się w dniach 5-8 czerwca na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Na festiwalu zagrają m.in. Megadeth, Machine Head, Bring Me The Horizon, Bruce Dickinson, Kerry King, Kreator czy Accept. Body Count zagra pierwszego dnia na scenie parkowej. 

Najciekawsze rockowe i metalowe festiwale 2024 w Polsce: