Błażej Król z nowym albumem „W każdym (polskim) domu”

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Kamil Kotarba Nowy album Błażeja Króla jest już dostępny!

Błażej Król z nowym albumem „W każdym (polskim) domu”

2023-02-09 14:20

Siódmy album Błażeja Króla zabrzmi „W każdym (polskim) domu” już 9 lutego, czyli dokładnie w dniu urodzin artysty. Muzyk wraca w zupełnie nowej, nieznanej dotąd odsłonie. Teksty pełne emocji i nieoczywistych metafor Błażej Król ubrał tym razem w retro popowe brzmienia, co zaowocowało stworzeniem refleksyjno-tanecznego krążka.

Artysta wprowadził słuchaczy do świata swojego nowego albumu singlem „Miałem już nie tańczyć”. Przedstawił wówczas nieoczywistą postać, w którą wciela się przy promocji tej płyty. Błażej staje się ułożonym everymanem wspierającym rodziny w ich domowych obowiązkach, codziennych trudnościach i sukcesach. Zapewnia im swoją obecność, bliskość i troskę.

Co nas czeka "W każdym (polskim) domu"?

Ciąg dalszy losów tej postaci będzie można zobaczyć w teledysku do „Nic nowego” – singla towarzyszącego premierze płyty. Wśród utworów promujących nadchodzący album znalazły się też „Przyszedłem tu…” z gościnnym udziałem Quebonafide oraz „10 lat”, w którym fani mogli usłyszeć wokal żony Błażeja – Iwony Król.

Na płycie „W każdym (polskim) domu” pojawi się również 10 nieznanych dotąd kawałków z gościnnym udziałem dwóch kultowych wykonawców polskiej sceny alternatywnej. Wszystkie napisał, skomponował i wyprodukował sam Błażej.

YONAKA o koncertowaniu, rytuałach i nowych utworach! Eska Rock

Błażej Król

Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Rozpoczął swoją karierę muzyczną w zespole muzyki alternatywnej Kawałek Kulki, z którym nagrał dwa albumy studyjne. W latach 2011–2014 współtworzył duet pod nazwą UL/KR. Kolejne lata przyniosły sześć solowych wydawnictw, w tym ostatnie – „Dziękuję” – wydane w 2021 roku.