Black metalowy zespół rzucił w publiczność... głową świni! Teraz przeprasza

i

Autor: Pixaby Latająca głowa świni na black metalowym koncercie!

Black metalowy zespół rzucił w publiczność... głową świni! Teraz przeprasza

2024-01-24 12:03

Na koncertach zespołów powiązanych ze światem ciężkich brzmień niekiedy dzieją się naprawdę mocne rzeczy. Pokazy formacji black metalowych to jednak jeszcze zupełnie inna forma "artystycznego przeżycia". Udowodniła to niedawno pewna black metalowa grupa, podczas pokazu której na publiczność poleciała... głowa świni!

Koncerty jako forma widowiska od zawsze mają w sobie ten szczególny aspekt. Występy, ich dynamika, scenografia, dekoracje, oświetlenie, zachowania muzyków, różnią się jednak w zależności od tego, jaki gatunek muzyczny prezentuje dany występujący. Co innego reprezentują sobie koncerty takiej, załóżmy na przykład Taylor Swift, a czymś zupełnie innym będą pokazy black i death metalowych zespołów. Te od zawsze mają w sobie coś z shock rocka i zdają się garściami czerpać z performansów akcjonistów wiedeńskich, na których Ci na przykład na oczach zebranych obserwatorów eksperymentowali z krwią, fekaliami czy truchłami zmarłych zwierząt.

"To największy kobiecy rockowy wokal wszech czasów". Kogo ma na myśli David Draiman?

Latająca głowa świni!

19 stycznia na swoim koncercie w The White Swan w Houston w Teksasie black metalowa grupa Martyr nieco zaskoczyła co niektórych zebranych. Dostępne w sieci nagrania pokazują, że w pewnym momencie w stronę publiczności poleciała... odcięta głowa świni! Jak pisali obecni na miejscu, tu musiała być prawdziwa, gdyż czuć było od niej ogromny smród.

Fani dali głośny wyraz swojemu niezadowoleniu, a w dyskusję włączyły się także organizacje, broniące praw zwierząt, zespół zdecydował się więc przeprosić za cały "performans". W oświadczeniu zaznaczył jednak, że jest formacją, grającą black metal, a to wiąże się z chęcią wzbudzenia nieco szoku w ramach występu.

Cześć wszystkim. Chcemy tylko zacząć od tego, że bardzo nam przykro z powodu każdego, kogo obraziliśmy naszymi działaniami i sztuczkami na scenie. Jesteśmy zespołem black metalowym i w związku z tym staramy się dodać trochę widowiskowości i szoku do naszych pokazów. Niestety, nasze dekoracje zostały wyniesione i wymknęły się spod naszej kontroli, co obraziło, a nawet skrzywdziło wielu. Chcemy przeprosić wszystkich wegan, muzułmanów lub inne grupy mniejszościowe, które mogliśmy obrazić, i każdemu, kto został skrzywdzony przez nasz czyn. Co najważniejsze, chcemy przeprosić The White Swan oraz Harry'ego, faceta od dźwięku. Dziękujemy bardzo The White Swan za umożliwienie nam gry tam- brzmi oświadczenie grupy.

Zobacz moment, który wzbudził kontrowersje na nagraniu.