Billy Corgan gwiazdą reality show i serialu! W tle... wrestling!

i

Autor: Amy Harris/Invision/East News Nowy projekt wokół lidera The Smashing Pumpkins

Billy Corgan gwiazdą reality show! W tle... wrestling!

2024-02-23 14:00

Billy Corgan dał się poznać światu oczywiście przede wszystkim jako założyciel, lider i frontman The Smashing Pumpkins. Nie każdy jednak wie o tym, że artysta ma sporo wspólnego z... wrestlingiem! Teraz temat ten zostanie opowiedziany nieco obszerniej, a to w nadchodzącym reality show, którego to Corgan będzie głównym bohaterem!

Bill Corgan to oczywiście ikona muzyki, szczególnie brzmień najbardziej kojarzących się z latami 90., czasami post grunge'owymi. To właśnie on założył i stanął na czele zespołu The Smashing Pumpkins, którego albumy - szczególnie Siamese Dream i Mellon Collie and the Infinite Sadness - dziś już są częścią kanonu. W ubiegłym roku formacja powróciła po trzech latach przerwy z monumentalnym wydawnictwem Atum: A Rock Opera in Three Acts, obecnie wciąż zajmuje się poszukiwaniem nowego gitarzysty, zastępcy Jeffa Schroedera. To już najpewniej z nowym muzykiem w składzie zespół zawita do Polski - The Smashing Pumpkins zagra w naszym kraju 2 lipca w PreZero Arenie Gliwice.

Grunge’owe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Billy Corgan i... wrestling!

Muzyka to jednak nie wszystko! Corgan od lat jest wielkim fanem wrestlingu, a pasja ta jest dla niego tak ważna, że w 2017 roku zakupił on markę National Wrestling Alliance, której od tamtej pory jest prezesem. To właśnie z tą częścią życia artysty związany jest jego nowy projekt. Okazuje się, że NWA nawiązała współpracę z The CW Television Network, czyli z amerykańską siecią telewizyjną, na stałą transmisję show i pokazów organizacji, w tym kultowego programu NWA Powerrr , ale to nie wszystko.

W ramach umowy powstanie specjalne reality show, którego głównym bohaterem będzie właśnie lider The Smashing Pumpkins. Program ma pokazywać jego codzienne życie, także rodzinne i zawodowe (najpewniej nie zabraknie także wątków muzycznych) i obowiązki prezesa National Wrestling Alliance. Data premiery i inne szczegóły show nie są na chwile obecną znane.

Sprawdź ciekawostki o krążku "Dirt" grupy Alice in Chains!