The Smashing Pumpkins poszukuje gitarzysty. Zespół otrzymał mnóstwo zgłoszeń od fanów

i

Autor: Facebook/The Smashing Pumpkins

Wiadomości

The Smashing Pumpkins poszukuje gitarzysty. Zespół otrzymał mnóstwo zgłoszeń od fanów

Zespół The Smashing Pumpkins wciąż poszukuje następcy Jeff Schroedera. Gitarzysta odszedł z grupy w październiku ubiegłego roku. W związku z tym, muzycy wrzucili, w media społecznościowe, ogłoszenie o wakacie. Zgłosiło się bardzo dużo chętnych.

Kto zostanie nowym gitarzystą The Smashing Pumpkins? 

Na początku stycznia tego roku formacja The Smashing Pumpkins opublikowała w mediach społecznościowych wyjątkowe ogłoszenie. Muzycy poinformowali, że dosłownie każdy może starać się o stanowisko... nowego gitarzysty w zespole. 

Przypomnijmy, że w październiku 2023 roku gitarzysta Jeff Schroeder poinformował oficjalnie, że opuścił szeregi grupy. Muzyk grał w zespole od 2007 roku i wystąpił na pięciu studyjnych albumach popularnych Dyń. 

Grupa we wspomnianym ogłoszeniu podała adres mailowy, na który można było wysyłać swoje zgłoszenie wraz z odpowiednimi materiałami. Jak się okazało, w ciągu dwóch tygodni zgłosiło się ponad 10 tys. osób. Obecnie osiem osób całymi dniami przesłuchuje nadesłane materiały. Niebawem zapewne możemy spodziewać się ostatecznego rozstrzygnięcia w tym temacie. 

The Smashing Pumpkins zagrają w 2024 w Polsce

Amerykańska formacja, prawdopodobnie już z nowym gitarzystą, zagra w tym roku w Polsce. Muzycy wystąpią 2 lipca w PreZero Arenie Gliwice w ramach trasy koncertowej "The World Is a Vampire Tour". Gościnnie zagra natomiast bardzo popularny w naszym kraju zespół Interpol. 

Bilety można cały czas kupować za pośrednictwem bileterii Eventim, w TYM miejscu. 

Grupa The Smashing Pumpkins zadebiutowała na scenie muzycznej w 1988 roku. Była swoistym fenomenem, w swojej twórczości muzycy połączyli różne gatunki, takie jak rock, pop, shoegaze, metal czy elektronikę.

Sprzedali ponad 30 milionów egzemplarzy swoich płyt, zgarnęli wiele nagród (m.in. dwie Grammy). W ubiegłym roku ukazała się najnowsza płyta zespołu, zatytułowana "ATUM". To kontynuacja krążków "Mellon Collie and the Infinite Sadness" (1995) i "Machina/Machine of God" (2000). Album, napisany i wyprodukowany przez lidera Billy’ego Corgana, składa się z 33 utworów podzielonych na trzy akty.

Najsłynniejsze utwory The Smashing Pumpkins to m.in. "1979", "Bullet With Butterfly Wings", "Disarm" czy "Today".