Benny Andersson (ABBA) coveruje Foo Fighters! Ta wersja kultowego numeru zaskakuje

i

Autor: Rex Features/East News Benny Andersson, cover Foo Fighters

Benny Andersson (ABBA) coveruje Foo Fighters! Ta wersja kultowego numeru zaskakuje

2022-07-04 11:21

W sobotę 25 czerwca swój występ na Glastonbury Festival dał Paul McCartney. Legendarny muzyk zaprosił tego dnia na scenę Dave’a Grohla i Bruce’a Springsteena. Dla lidera Foo Fighters był to pierwszy występ na żywo od czasu śmierci Taylora Hawkinsa - nieodżałowanego perkusisty Foo Fighters. Podczas występu Grohl miał na sobie bluzę z logo zespołu ABBA - na ten gest postanowił zareagować sam Benny Andersson! Muzyk wykonał wyjątkową wersję piosenki rockowej grupy - sprawdźcie sami!

Benny Andersson to szwedzki muzyk, kompozytor, piosenkarz, znany przede wszystkim jako członek legendarnej grupy ABBA. Jego kariera na większą skalę rozpoczęła się w 1964 roku, wraz z dołączeniem do zespołu Hep Stars, gdzie pełnił rolę klawiszowca. W 1966 roku Andersson poznał Björna Ulvaeusa z którym bardzo szybko podjął muzyczną współpracą, która ostatecznie doprowadziła do powstania w 1972 roku zespołu ABBA. Grupa nagrała w ciągu swojej kariery dziewięć albumów studyjnych, z czego ostatni, zatytułowany Voyage ukazał się w zeszłym roku, dokładnie czterdzieści lat od premiery poprzedniej płyty formacji. Pochodzący z krążka singiel I Still Have Faith In You został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Record of the Year - była to pierwsza szansa zespołu na zdobycie złotego gramofonika.

Janusz Panasewicz w Esce Rock - Organek pierwszym gościem Lady Pank na MTV Unplugged

Dave Grohl honoruje ABBĘ podczas występu na Glastonbury Festival

W sobotę 25 czerwca na scenie Glastonbury Festival, podczas setu Paula McCartney’a, pojawił się Dave Grohl. Był to pierwszy publiczny występ lidera Foo Fighters od momentu śmierci perkusisty zespołu - Taylora Hawkinsa. Podczas koncertu muzyk miał na sobie bluzę z logo zespołu ABBA. Benny Andersson nie pozostał obojętny na ten gest.

Benny Andersson coveruje Foo Fighters!

Dwa dni po występie, w social mediach zajmujących się promocją trasy "ABBA Voyage", pojawiło się krótkie, trwające niecałe dwadzieścia sekund wideo, przedstawiające Benny’ego Andersona. Muzyk gra na pianinie fragment utworu Learning to Fly grupy Foo Fighters, a na samym końcu filmiku muzyk odsłania koszulę i pokazuje koszulkę z logo zespołu. Takie międzyzespołowe przyjaźnie i uznanie to klasa sama w sobie!

Sonda
Lubisz ABBĘ?