BARANOVSKI

i

Autor: Materiały prasowe BARANOVSKI - zaprasza na trasę koncertową promującą jego najnowszy album!

BARANOVSKI - zaprasza na trasę koncertową promującą jego najnowszy album!

2024-01-12 9:14

16 lutego 2024 ukaże się trzeci album BARANOVSKIEGO zatytułowany “Ucieczki i powroty”. Znajdzie się na nim 10 premierowych piosenek, jak zwykle samodzielnie skomponowanych, napisanych i wyprodukowanych przez tego jednego z najbardziej przebojowych autorów w polskiej muzyce pop ostatnich lat. Płyta dostępna jest już w preorderze.

Równocześnie artysta ogłosił trasę koncertową promującą nowy album. Rozpocznie się ona 22 lutego koncertem we Wrocławiu, finał odbędzie się w Warszawie 7 kwietnia.

Tak przedstawia się pełny program trasy „Ucieczki i powroty”:

"Życz mi tych emocji..." - Rubens w Esce Rock
BARANOVSKI - szczegóły trasy Ucieczki i powroty

i

Autor: Materiały prasowe BARANOVSKI - zaprasza na trasę koncertową promującą jego najnowszy album!

O artyście

Od debiutu BARANOVSKIEGO minęło 5 lat. W tym czasie wokalista, muzyk, songwriter i producent wydał dwa albumy. Pierwszy zatytułowany “Zbiór” ukazała się w 2019 roku i uzyskała status Złotej Płyty. To na nim znalazły się przebojowe single “Dym”, “Luźno”, “Zbiór” i “Czułe miejsce”.

Dwa lata później swoją premierę miał uhonorowany Platyną drugi album BARANOVSKIEGO zatytułowany “BARANOVSKI 2”. Z niego pochodzą kolejne hitowe piosenki: “Momenty”, “Wolność”, “Nie mamy nic” i przede wszystkim “Lubię być z nią”. Ten ostatni singiel był jednym z największych przebojów 2020 roku – dotarł do pierwszego miejsca listy najczęściej granych piosenek w radiu w Polsce, klipy do piosenki w wersjach albumowej i akustycznej zaliczyły do tej pory blisko 70 milionów wyświetleń na YouTube.

W międzyczasie BARANOVSKI był kilkukrotnie nominowany do nagrody Fryderyka, wystąpił w hitowym filmie “Teściowie”, a ze swoim zespołem zaliczył występy na najważniejszych festiwalowych scenach na kraju.