Atan - polsko-boliwijski zespół prog-metalowy wydał klip do Ugly Monster!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Helen Pliotis Polsko-boliwijski prog-metalowy ATAN wydał klip do "Ugly Monster"

Atan - polsko-boliwijski zespół prog-metalowy wydał klip do "Ugly Monster"!

2023-07-18 13:13

Polsko-boliwijska prog-metalowa formacja ATAN opublikowała klip do numeru "Ugly Monster"! Został on zarejestrowany podczas tegorocznego Metal Hammer Festival w Łodzi.

"Ugly Monster" to tytułowa kompozycja z wydanego na początku tego roku debiutanckiego albumu Atan. Jak opowiada lider zespołu - gitarzysta Andrzej Czaplewski: "tekst został zainspirowany historią Frankensteina. Opowiada o ludziach którzy są zamknięci w swoim ciele które wygląda inaczej niż ich wewnętrzna dusza czy tez świadomość. Jest to kompozycja o ludziach którzy są odbierani przez otoczenie w inny sposób niż to kim są na co dzien. Tytuł "Ugly Monster" to metafora ludzi, którzy mogą się czuć jak brzydki potwór".

OTRZYMAŁ NOMINACJE DO GRAMMY | Charlie Hall The war of drugs Wywiad ESKA ROCK

O zespole Atan

Zespół ATAN został założony w 2020 roku przez gitarzystę-kompozytora Andrzeja Czaplewskiego oraz wokalistkę i autorkę tekstów Claudię Moscoso. Oficjalnie zadebiutowali albumem „Ugly Monsters” we wrześniu ubiegłego roku. Płytę promował utwór „Absentee”, w którym na klawiszach grał Derek Sherinian (ex-Dream Theater, Son of Apollo). Twórczość grupy to urzekająca mieszanka progresywnego rocka i metalu, w której polirytmiczne struktury są często używane wraz z sekcjami graniczącymi z duszą, tworząc subtelne gitarowe riffy.