Artystki i artyści rockowi, którzy zmarli w 2023 roku

2023-12-18 10:09

Przełom października i listopada to ten moment w roku, gdy wspominamy tych i te, którzy odeszli w ciągu ostatnich miesięcy. My zdecydowaliśmy się powspominać branżę rockową i uczcić wszystkich, których ta straciła w ciągu ostatniego roku. Kogo pożegnaliśmy od listopada ubiegłego roku? Odeszły naprawdę duże i niezwykle ważna nazwiska...

Końcówka października i początek listopada to czas szczególny w naszym kraju. Dokładnie 1 listopada przypada Dzień Wszystkich Świętych. Święto chrześcijańskie, którego głównym założeniem jest oddanie czci wszystkim, którzy zostali wyniesieni na ołtarze i uznani za Świętych, łączy się dla wielu z momentem wspominania własnych bliskich, których straciliśmy w życiu. W założeniu temu służy kolejny dzień, 2 listopada, czyli tzw. Zaduszki. Te dni to dla wielu z nas moment większej zadumy, spokoju, smutku, zwolnienia, zastanowienia się i pomyślenia o tych, których już z nami nie ma.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

Muzycy rockowi, którzy zmarli w ostatnich miesiącach

Dla nas czas ten staje się momentem do zastanowienia się i wspomnienia przedstawicielek i przedstawicieli branży rockowej, którzy odeszli w ciągu ostatniego rocku. Niestety. w trakcie ostatnich miesięcy świat rocka poniósł ogromne straty, a fani żegnali naprawdę duże nazwiska. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku zmarła legenda Fleetwood Mac, Christine McVie, w tym roku zaś przyszło nam pożegnać tak wielkie nazwiska, jak Jeff Beck, Tina Turner, Janusz Grudziński, Sinead O'Connor, Lisa Marie Presley czy Steve Harwell. Z czyim odejściem przyszło nam się zmierzyć w tym roku? W galerii na samej górze artykuły wspominamy artystki i artystów rockowych, którzy zmarli w ostatnim roku.