Ikony ze świata kultury, które odeszły w 2023 roku

2023-12-18 9:44

Świat muzyki jest tym bardziej szczegółowo rozumianym, jeśli chodzi kulturę i tych, którzy go opuścili w ostatnich miesiącach już wspominaliśmy. Niestety, w ostatnich miesiącach przyszło nam pożegnać także duże nazwiska z szeroko ujętego świata kultury i popkultury. Aktorzy, muzycy innych gatunków, sportowcy - o nich także pamiętamy.

Pierwszy dzień listopada, czyli ten moment roku, kiedy szczególnie wspominamy, dumamy, myślimy o tych, którzy odeszli. Choć nie jest to łatwe do uświadomienia sobie, śmierć jest czymś nieubłaganym, zjawiskiem, które towarzyszy nam praktycznie każdego dnia. Żegnamy i przeżywamy odejścia naszych bliskich, ale także ludzi ze świata kultury: muzyki, literatury, kina, sportu, teatru, mody. Nie jest nam łatwo mierzyć się ze świadomością tego, że zmarł ktoś, kogo podziwiamy, był naszym idolem czy idolką, kogo na przykład przez wiele, wiele lat oglądaliśmy na ekranach w filmach czy serialach, czyjej muzyki słuchaliśmy, książki czytaliśmy. 

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku

Legendy świata kultury, które odeszły w ostatnich miesiącach

Wspominaliśmy już artystki i artystów ściśle związanych, mniej lub bardziej, ze światem najbliższej nam muzyki rockowej. Popkultura i kultura szeroko ujęta jest nam jednak także wyjątkowo bliska, dlatego też zdecydowaliśmy się również upamiętnić tych, którzy niekoniecznie mają związek z ciężkimi brzmieniami, ale których większość z nas bardzo dobrze znała i kojarzyła jako prawdziwe ikony. W galerii na samej górze artykuły wspominamy aktorów, aktorki, sportowców, ludzi z branży modowej, muzyków i inne osobistości kultury, które zmarły w ostatnim roku.