zestawienia

Artur Rojek - najważniejsze kompozycje artysty. Te utwory to klasyki!

2024-05-06 9:02

Artur Rojek jest jedną z najbardziej uznanych postaci polskiej sceny gitarowej. Już od trzydziestu lat artysta serwuje wielbicielom muzyki kolejne utwory, z których wiele ma już dziś status nieśmiertelnych. Przedstawiamy wam pięć najlepszych, naszym zdaniem, kompozycji wokalisty i multiinstrumentalisty z całej jego działalności muzycznej.

Artur Rojek jest obecny na rodzimej scenie muzycznej już od przeszło trzydziestu lat. To w 1992 roku z jego inicjatywy powstał zespół The Freshman, który z czasem zmienił nazwę na Myslovitz. Artysta nagrał z grupą osiem płyt, w tym mające dziś status kultowych Miłość w czasach popkultury (1999), Korova Milky Bar (2002) czy Happiness Is Easy (2006). Zespół uzyskał także dziewięć nominacji do Fryderyków, z których siedem zamieniło się w statuetki. W latach 1998-2001 Rojek był także wokalistą zespołu Lenny Valentino.

Mellina - Artur Rojek ujawnia co myśli o Dawidzie Podsiadło

Artur Rojek - kariera solowa

Muzyk opuścił grupę w 2012 roku i już dwa lata później zaprezentował swój pierwszy album solowy - Składam się z ciągłych powtórzeń, który został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Album roku – pop. W 2020 roku ukazał się projekt zatytułowany Kundel, który okrzyknięty został jednym z najlepszych albumów roku.

Inna działalność artystyczna Artura Rojka

Artur Rojek jest także pomysłodawca i dyrektorem artystycznym Off Festivalu. Po raz pierwszy wydarzenie odbyło się w 2006 roku, w tym roku zaś czeka nas już szesnasta edycja imprezy. Off Festival 2024 odbędzie się na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach w dniach 2-4 sierpnia i zagrają na nim m.in. Grace Jones, Future Islands, The Blaze, Clavish, Alice Longyu Gao, Bar Italia, DC the Don, Imperial Triumphant, Puma Blue czy Hotline TNT.

5 najlepszych piosenek Artura Rojka! Te utwory są nieśmiertelne

Nazwisko Artura Rojka najbardziej jednak kojarzy się z tworzeniem muzyki, dlatego też w galerii na samej górze przedstawiamy wam 5 najlepszych, naszym zdaniem, piosenek muzyka!

Oto nasz wybór najważniejszych polskich albumów z lat 90.