Wiadomości

Apple Music wybrał najlepsze albumy wszech czasów. Nie wygrał rockowy krążek!

Serwis streamingowy Apple Music opublikował listę 100 najlepszych albumów wszech czasów. W zestawieniu, rzecz jasna, nie zabrakło rockowych albumów. Doceniono m.in. Nirvanę, Pink Floyd, Metallikę czy The Beatles.

Apple Music wybrał najlepsze albumy w historii!

Platforma Apple Music opublikowała zestawienie 100 najlepszych albumów wszech czasów. Listę przygotowali eksperci AM we współpracy z artystami, kompozytorami, producentami oraz osobami związanymi zawodowo z branżą muzyczną.

Stworzenie listy było z jednej strony niezmiernie trudnym, a z drugiej – pasjonującym przedsięwzięciem. Powierzono nam niemożliwe wręcz zadanie polegające na wyborze setki najlepszych albumów. Jednak kochamy muzykę, a dłuższa refleksja nad uwielbianymi przez nas kawałkami, albumami i artystami stanowiła niesamowite doświadczenie. Jeśli lista rozbudzi dyskusję wśród fanów spoza Apple Music i sprawi, że będą z pasją rozmawiać o swojej ulubionej muzyce, to uznamy, że nasza misja się powiodła – przyznał Zane Lowe, globalny dyrektor artystyczny Apple Music i jeden z głównych redaktorów Apple Music 1.

Ranking, jak się okazało, wygrał krążek "The Miseducation of Lauryn Hill" od Lauryn Hill z 1998 roku. W czołówce znalazły się także m.in. albumy Michaela Jacksona, Steviego Wondera czy Amy Winehouse. 

Sting Eska Rock

W rankingu stworzonym przez Apple Music, rzecz jasna, nie zabrakło, rockowych czy metalowych albumów. Twórcy zestawienia docenili chociażby AC/DC za "Back in Black" (90. miejsce), Metallikę za "Master of Puppets" (69.) czy Guns N' Roses za debiutancki krążek "Appetite for Destruction" (52.). Wysoko znalazły się studyjne płyty takich zespołów, jak m.in. The Beatles, Nirvana i Radiohead

Jakie rockowe albumy znalazły się najwyżej we wspomnianym zestawieniu? Dowiecie się tego z galerii, którą umieściliśmy na samej górze niniejszego artykułu. 

Oto najsmutniejsze piosenki w historii muzyki [TOP10]: