Apocalyptica

i

Autor: Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER

Muzyczne nowości

Apocalyptica pokazała nowy klip do utworu Metalliki. Zespół znów oddaje im hołd

Na początku czerwca tego roku na rynku ukaże się nowy album od zespołu Apocalyptica. Finowie, po raz kolejny, oddadzą na nim hołd Metallice. Do sieci trafił teledysk zrealizowany z myślą o ich wersji utworu "The Unforgiven II".

Apocalyptica pokazała nowy klip do utworu Metalliki

Fińska formacja Apocalyptica zadebiutowała w 1996 roku za sprawą albumu "Plays Metallica by Four Cellos", na którym wykonała utwory Metalliki w wersji symfonicznej. Po niecałych trzech dekadach zespół powraca do tego pomysłu. Nadchodzący krążek będzie zatytułowany "Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2" i ukaże się na rynku 7 czerwca. 

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Na wspomnianym albumie znajdzie się 10 kompozycji. W jednym z utworów, a konkretnie w "The Four Horseman", gościnnie wystąpi Robert Trujillo, basista Metalliki. 

Tymczasem muzycy grupy właśnie udostępnili kolejną zapowiedź wydawnictwa "Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2". W sieci jest już dostępny teledysk zrealizowany do utworu "The Unforgiven II", który oryginalnie znalazł się na albumie "Reload" z 1997 roku. 

Z wideoklipem możecie zapoznać się poniżej: 

Tak natomiast prezentuje się tracklista albumu "Apocalyptica Plays Metallica Vol. 2":

  1. Ride The Lightning
  2. St Anger
  3. The Unforgiven II
  4. Blackened
  5. The Call Of Ktulu (in memory of Cliff Burton)
  6. The Four Horsemen (featuring Robert Trujillo)
  7. Holier Than Thou
  8. To Live Is To Die
  9. One
  10. One (Instrumental)

Apocalyptica ponownie wystąpi w Polsce

Apocalyptica nadchodzący album będzie promowała na tegorocznej trasie koncertowej, która zawita również do Polski. Zespół zagra w Krakowie (15 października, Klub Studio) oraz w Warszawie (16 października, Progresja).

Na koncertach nie zobaczymy już perkusisty Mikko Siréna, z którym zespół nie tak dawno się rozstał. Obecnie skład Apocalyptiki tworzą więc: Eicca Toppinen, Paavo Lötjönen oraz Perttu Kivilaakso.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Master of Puppets" Metalliki: