Metallica oddała hołd Eltonowi Johnowi. I to w iście heavymetalowym stylu WIDEO

i

Autor: Kevin Wolf/Associated Press/East News

Wiadomości

Metallica oddała hołd Eltonowi Johnowi. I to w iście heavymetalowym stylu WIDEO

Czy to był najlepszy występ w trakcie imprezy honorującej dorobek Eltona Johna i Berniego Taupina? Być może. Na pewno był za to najmocniejszy. Metallica bowiem wykonała na scenie "Funeral for a Friend/Love Lies Bleeding" w iście heavymetalowym stylu.

Metallica w hołdzie dla Eltona Johna

20 marca w Waszyngtonie miało miejsce specjalne wydarzenie. W jego trakcie uhonorowano bowiem dorobek twórczy Eltona Johna i Berniego Taupina, długoletniego współpracownika artysty, a także autora tekstów jego piosenek. Ta dwójka została wyróżniona przez amerykańską Bibliotekę Kongresu. Uroczystość została połączona także ze specjalnym muzycznym hołdem. 

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Joni Mitchell, Annie Lennox czy Garth Brooks. Największe poruszenie wywołali jednak muzycy Metalliki. 

Metallica | Kolumna Zygmunta

Nic w tym dziwnego. Zespół wykonał utwór "Funeral for a Friend/Love Lies Bleeding", który otwiera kultowy krążek Eltona Johna "Goodbye Yellow Brick Road" z 1973 roku. James Hetfield i spółka zrobili to, rzecz jasna, w czadowym stylu. 

Poniżej możecie obejrzeć fragment występu Metalliki: 

Są dla nas inspiracją – powiedział Hetfield w rozmowie z "People". – To właśnie oni są odpowiedzialni za niektóre z najwspanialszych piosenek mojego dzieciństwa – dodał z kolei Kirk Hammett. 

Przed samą uroczystością muzycy Metalliki w oficjalnym oświadczeniu napisali: – Elton i Bernie współpracują ze sobą od 56 lat i wspólnie napisali kilka z najbardziej zapadających w pamięć i wpływowych piosenek w naszym życiu. Jesteśmy podekscytowani możliwością świętowania z nimi tego zaszczytu i nie możemy się doczekać tego niesamowitego wieczoru, który będzie wypełniony wyjątkowymi występami z ich niezwykłej kolekcji utworów.

Wiadomo także, że cały koncert w hołdzie Johnowi i Taupinowi zostanie wyemitowany już 8 kwietnia na PBS.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Goodbye Yellow Brick Road" Eltona Johna: