Andy Fletcher nie żyje. Klawiszowiec Depeche Mode miał 60 lat

i

Autor: 0000554/Reporter Nie żyje członek Depeche Mode

Andy Fletcher nie żyje. Klawiszowiec Depeche Mode miał 60 lat

2022-05-26 21:31

Tragiczne wieści w czwartkowy wieczór. Nie żyje Andy Fletcher - współzałożyciel zespołu Depeche Mode. Wiadomość o śmierci muzyka pojawiła się w oficjalnych social mediach grupy. Klawiszowiec miał 60 lat.

26 maja, w godzinach wieczornych, na oficjalnych stronach zespołu Depeche Mode w social mediach pojawił się post, informujący o śmierci Andy’ego Fletchera. Klawiszowiec i DJ był współzałożycielem zespołu i grał w nim nieprzerwanie od 1980 roku. W 2020 roku Fletcher, wraz z Davem Gahanem i Vincem Clarkiem, został wprowadzony do Rock & Roll Hall of Fame. Klawiszowiec przez lata zajmował się biznesowymi, prawnymi i innymi pozamuzycznymi interesami zespołu.

Andy Fletcher z zespołu Depeche Mode nie żyje

W opublikowanym oświadczeniu członkowie Depeche Mode wyrazili głęboki żal i zaszokowanie z powodu odejścia przyjaciela. Poprosili także o uszanowanie prywatności rodziny i ich samych w tym trudnym czasie. Andy Fletcher miał 60 lat, przyczyna śmierci nie jest znana, nie wiadomo także, co dalej z działalnością angielskiej grupy. Poniżej pełna treść oświadczenia.

Muniek Staszczyk: T.Love nie był nigdy zespołem, który dawał głupią rozrywkę