Amy Lee zdradziła, z jakim filmowcem chciałaby współpracować. To zdecydowanie jej klimaty!

i

Autor: Amy Lee/agefotostock/East News Liderka Evanescence planuje karierę w przemyśle filmowym?

Amy Lee wskazała filmowca, z którym chciałaby współpracować. To zdecydowanie jej klimaty!

2023-12-12 9:27

Po wydanym w marcu 2021 roku albumie "The Bitter Truth" zespół Evanescence postanowił zrobić sobie krótką przerwę od wspólnych nagrań, by nieco odświeżyć umysły. Co w wolnym czasie robi liderka grupy, Amy Lee? Romansuje z przemysłem filmowym! W jednym z wywiadów artystka zdradziła, czym dokładnie się zajmuje i z kim najbardziej chciałaby współpracować.

W marcu 2021 roku na rynku muzycznym ukazał się wyczekiwany, pierwszy od dziesięciu lat album Evanescence z nowym materiałem. Krążek The Bitter Truth został zapowiedziany już w 2018 roku, jednak zespół wszedł do studia dwa lata później, a prace znacznie utrudniła pandemia. Ostatecznie w kwietniu 2020 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel, Wasted on You a przed premierą albumu poznaliśmy kolejne dwa - The Game Is Over Use My Voice. Album zyskał bardzo dobre opinie krytyków, okazał się być drugim i równocześnie ostatnim, na jakim zagrała gitarzystka Jen Majura, która odeszła z grupy, jednak nie z własnej woli, w maju 2022 roku.

Co tam w środku gra - Evanescence (The Bitter Truth)

Amy Lee o karierze w przemyśle filmowym

Już jakiś czas temu liderka grupy, Amy Lee, zdradziła, że zespół aktualnie robi sobie małą przerwę od nagrywania, by nieco odświeżyć umysły. Umożliwiło jej to skupienie się na nieco innej formie aktywności, a mianowicie komponowaniu muzyki filmowej. Nie jest to jednak dla niej nowość - w 2014 roku artystka połączyła siły z amerykańskim kompozytorem Davem Eggarem, z którym stworzyła ścieżkę dźwiękową, zatytułowaną Aftermath do filmu War Story. Po raz drugi para współpracowała rok później, a teraz Amy postanowiła wrócić do tek aktywności. Choć na chwilę obecną nie wiadomo, nad jakim konkretnie projektem pracuje artystka, to wiadomo z kim najbardziej chciałaby współpracować. Nie da się ukryć, że to zdecydowanie jej styl i klimat!

Zrobiłabym wszystko, żeby pracować z Timem Burtonem. Kocham go, ale nigdy go nie poznałam. Poznałam za to Danny'ego Elfmana, który zaprosił mnie do swojego domu. Chciałam dowiedzieć się więcej o procesie twórczym Danny'ego! Elfman stworzył muzykę do wielu filmów Burtona, w tym niezwykle popularną ścieżkę dźwiękową do „Miasteczka Halloween”. Bardzo bym chciał poznać Tima Burtona, ale musiałby być jakiś konkretny powód, potrzebny byłby odpowiedni projekt, odpowiedni film - powiedziała Amy w wywiadzie dla "Metal Hammer".

Listen on Spreaker.