Amerykański Senat przeprowadzi śledztwo w sprawie Ticketmastera! Chodzi o dominację nad rynkiem sprzedaży biletów

i

Autor: Pixabay Ticketmaster przedmiotem śledztwa

Amerykański Senat przeprowadzi śledztwo w sprawie Ticketmastera. Chodzi o dominację nad rynkiem sprzedaży biletów

2022-11-25 14:57

Kilka dni temu Taylor Swift - jedna z największych światowych gwiazd, ogłosiła, że wyrusza w trasę koncertową w ramach promocji najnowszego albumu. Zainteresowanie koncertami było ogromne, a system sprzedaży biletów, za który odpowiada Ticketmaster, uległ awarii. Cała sytuacja zainteresowała także amerykański Senat, który zdecydował się przeprowadzić śledztwo.

21 października b.r. Taylor Swift wydała swój najnowszy album, zatytułowany Midnights. Krążek pobił już kilka rekordów popularności i nadal utrzymuje się na szczytach list przebojów - nie ma w tym nic dziwnego, Taylor jest obecnie jedną z najpopularniejszych gwiazd na świecie. Niedługo po premierze płyty artystka ogłosiła, że wyruszy w pierwszą od kilku lat światową trasę koncertową. Od samego początku było wiadomo, że sprzedaż biletów cieszyć się będzie ogromnym zainteresowaniem. Niestety, jeszcze w czasie przedsprzedaży system uległ awarii, w wyniku czego sprzedaż ostatecznie nie doszła do skutku, gdyż Tickemaster nie zdołał jej zlikwidować. Dzień później firma ogłosiła, że sprzedaż ogólna... w ogóle nie dojdzie do skutku, gdyż system może tego nie wytrzymać. Swift zareagowała na całą sytuację pisząc w swoich social mediach, że Ticketmaster został poinformowany, że może dojść do tego rodzaju sprzedaży, zapewniano ją jednak, że jest on w stanie ją obsłużyć.

Amerykański Senat przeprowadzi śledztwo w sprawie Ticketmastera!

O sprawie było bardzo głośno na całym świecie, nic więc dziwnego, że działania firmy zwróciły uwagę amerykańskiego Senatu. Senacka Podkomisja ds. Polityki Konkurencji, Antymonopolu i Praw Konsumentów, na czele której stoi demokratyczna senator Amy Klobuchar zamierza przeprowadzić śledztwo, które sprawdzi dominację Ticketamstera nad rynkiem sprzedaży biletów na wydarzenia. Polityk twierdzi, że monopol firmy doprowadza do takich sytuacji, jaka miała miejsce w związku z Taylor Swift, co jest nie do pomyślenia na współczesnym wolnym rynku. Na chwilę obecną nie są znane daty rozprawy i przesłuchań świadków. 

„Wywiadówka Eski ROCK” Natalia Przybysz i Dawid Zygmunt