Amerykańska gwiazda pop ogłasza: “Mój nowy album jest inspirowany rockiem, ale w kobiecym ujęciu”

i

Autor: Materiały prasowe Nowy album Olivii Rodrigo będzie inspirowany rockiem!

Amerykańska gwiazda pop ogłasza: “Mój nowy album jest inspirowany rockiem, ale w kobiecym ujęciu”

2023-08-25 12:20

Olivia Rodrigo szturmem wdała się na muzyczny rynek. Jej debiutancki singiel "drivers license" osiągnął ogromny sukces na całym świecie i bił rekordy popularności, nie inaczej sytuacja miała się z pierwszym albumem gwiazdy Wielkimi krokami zbliża się za to premiera jej drugiego krążka i okazuje się, że znajdą na nim coś dla siebie też fani rocka!

Choć Olivia Rodrigo skończyła w tym roku zaledwie dwadzieścia lat, już cieszy się statusem światowej megagwiazdy. Zadebiutowała ona w styczniu 2021 roku singlem drivers licence, który osiągnął ogromny sukces komercyjny i bił rekordy popularności w streamingu. Numer zapowiedział pierwszy album Olivii - krążek został zatytułowany SOUR i ukazał się w maju 2021 roku. Choć nie ma wątpliwości co do tego, że mamy tu do czynienia z płytą artystki pop, to jednak na wydawnictwie bardzo wyraźny jest wpływ brzmienia emo pop, który podbijał światowe listy w początkach lat 2000. Już singlowy Good 4 U interpoluje kultowy kawałek Misery Business zespołu Paramore. Olivia nigdy też nie kryła, że jest fanką gitarowego brzmienia, które odkrywała dzięki swojemu tacie - zapalonemu rockmanowi. Okazuje się, że to właśnie ten gatunek będzie przewodni dla nadchodzącego, drugiego albumu Rodrigo!

Albumy gwiazd popu, na których zagrali gwiazdorzy rocka

Rockowy album od Olivii Rodrigo?!

Już 8 września swoją premierę będzie miała płyta GUTS. Pierwszym utworem, promującym projekt, został, otwarcie inspirowany brzmieniem alternatywnym, Vampire. Jeszcze większym zaskoczeniem dla słuchaczy okazał się być kolejny kawałek - mocno gitarowy bad idea right?, który zdecydowanie przypadnie do gustu fanom nieoczywistych, rockowych klimatów. Wiadomo już, że wszystko to jest częścią przemyślanej całości!

Olivia udzieliła wywiadu magazynowi "New York Times', a redakcja podzieliła się także swoimi spostrzeżeniami po odsłuchu całej płyty. Jak wynika z opisu, GUTS pełen jest chwytliwych akordów i riffów oraz wspaniałych linii basowych, a część kompozycji została nagrana na żywo, z udziałem zespołu. Jak mówi w rozmowie sama zainteresowana, muzyka jest dla niej narzędziem do przekazywania emocji, a do pokazania tych, które czuła w ostatnim czasie, najlepsze okazało się być mocne i szczere brzmienie. 

Rockowi idole Olivii Rodrigo

Olivia dała się poznać w wywiadzie jako fanka legendarnej formacji Rage Agains the Machine, jako swojego mentora zaś wskazała Jacka White'a. Rodrigo zaznacza jednak, że te rockowe brzmienie na jej nowej płycie będzie wyjątkowe, w kobiecym wydaniu. Wydaje się, że coś dla siebie znajdą na GUTS fani chociażby Gwen Stefanii i Alanis Morissette!

Zawsze kochałam muzykę rockową i zawsze chciałam znaleźć sposób, aby poczuć się w niej jak ja, kobieco, a jednocześnie móc opowiedzieć historię, mając do powiedzenia coś delikatnego i intymnego - powiedziała Olivia w wywiadzie.

Sonda
Jesteś ciekawy/ciekawa nowego albumu Olivii Rodrigo?