Alter Bridge zagra w Katowicach! Znana jest już rozpiska godzinowa koncertu!

i

Autor: Materiały prasowe Timing koncertu Alter Bridge

Alter Bridge zagra w Katowicach! Znana jest już rozpiska godzinowa koncertu!

2022-11-04 13:29

Już w najbliższy poniedziałek w katowickim MCK wystąpi jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich grup! Alter Bridge zobaczyć będzie można w doborowym towarzystwie, na europejskiej trasie koncertowej "Pawns & Kings" zespół wspomagać będą dwie formacje: Halestorm oraz Mammoth WVH.

Zespół Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku i tego samego roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane za 'Greatest Guitar Solo Of All Time' przez magazyn Gitarzysta. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", to właśnie z tej płyty pochodzi pierwszy no1 kapeli, singiel "Isolation". Kolejna płyta "Fortress" ukazała się w 2013 roku, album znalazł się na 12 miejscu Billboard Top 200 i zebrał świetne recenzje w takich magazynach jak np. Total Guitar, KERRANG!, The Guardian, Loudwire czy Ultimate Guitar. Pomiędzy wyprzedanymi koncertami w Europie i Ameryce Północnej Alter Bridge pojawił się w VH1 oraz na okładce magazynu Classic Rock, który nazwał 'Fortress' „najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili”, podczas gdy Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. ”The Last Hero" z 2016 roku dał zespołowi pierwszy album na Top 10 od czasu ich debiutu. Formacja pojawiła się też m.in. w programie Jimmy Kimmel Live, a i ich muzyka została użyta przez WWE, Major League Baseball czy też NASCAR. Dyskografię formacji zamyka najnowszy album "Pawns & Kings", który ukazał się w 14 października tego roku.

Alter Bridge w trasie

Podczas trasy koncertowej, która promuje najnowszy studyjny krążek formacji "Pawns & Kings", Alter Bridge wystąpi w 25 miastach w 18 krajach. Trasa koncertowa rozpoczęła się 1 listopada koncertem w Hamburgu, a zakończy 12 grudnia w Londynie. 

W roli gościa specjalnego pojawi się nagrodzona Grammy formacja z Pensywlanii, Halestorm, na której czele stoi charyzmatyczna Lzzy Hale. Zespół promuje swój najnowszy, piąty już w dorobku krążek  "Back From The Dead", z którego pochodzi singiel „The Steeple”.  Koncertowy wieczór otwierać będzie grupa Wolfganga van Halena Mammoth WVH, która na muzycznej scenie zadebiutowała w czerwcu zeszłego roku, za sprawą albumu  "Mammoth WVH".

Alter Bridge wraca do Europy i Wielkiej Brytanii tej zimy z przyjaciółmi z Halestorm i Mammoth. Będzie to pyszny dźwiękowy szwedzki stół z jedenastostopniowym rock’n’rollowym trzęsieniem ziemi! Nie przegapcie tego! - zapowiada Myles Kennedy.

Do wszystkich naszych europejskich dziwaków: tęskniliśmy za wami i cieszymy się, że w końcu przepłyniemy ocean, by znów was zobaczyć! Tym razem będziemy dzielić scenę ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi:legendarnym Alter Bridge i jedynym w swoim rodzaju Mammoth WVH! Nie chcecie przegapić tego show! Nie mogę się doczekać, aby doświadczyć pasji europejskich fanów rocka!!! Do zobaczenia z przodu i pośrodku! - dodaje Lzzy Hale.

Najpierw były łzy, ale liczy się finał. Agnieszka Chylińska w Esce Rock

Alter Bridge zagrają w Katowicach - harmonogram koncertu

W swojej twórczości Alter Bridge miesza ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy, za które formacja ta uwielbiana jest przez fanów jak i krytyków muzycznych. Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów AB. "Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi" - mówi Myles Kennedy. A o tym, jaką siłę mają koncerty Alter Bridge, będzie można przekonać się już 7 listopada w katowickim MCK, gdzie zespół pojawi się w doskonałym towarzystwie. 

Plan dnia przedstawia się następująco:

  • 18:15 - otwarcie bram EE - wejście tylko dla osób z zakupionym pakietem VIP
  • 18:30 - otwarcie bram
  • 19:30 - MAMMOTH WVH
  • 20:30 -  HALESTORM
  • 22:00 - ALTER BRIDGE

Bilety są jeszcze w sprzedaży na stronie www.eventim.pl oraz w sieci sklepów EMPIK. W dniu koncertu bilety będzie można nabyć od godz. 18.30 na bramce wejściowej do MCK oraz w sieci sklepów EMPiK.

Ceny biletów:

  • 250 PLN (w przedsprzedaży)
  • 270 PLN (w dniu koncertu)