Alter Bridge na wojennej ścieżce! Posłuchaj najnowszego singla zespołu!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel od Alter Bridge

Alter Bridge prezentują kolejny singiel z albumu “Pawns Kings”! “Silver Tongue” to jeden z trudniejszych utworów w dorobku zespołu

2022-08-03 15:29

Po niedawno ogłoszonym siódmym studyjnym albumie “Pawns & Kings”, który ukaże się 14 października, zespół Alter Bridge wydał kolejny singiel – metalowy utwór “Silver Tongue”. Numer ten jest jednym z trudniejszych utworów w aktualnym katalogu dokonań zespołu. Piosenka jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych!

Po niedawno ogłoszonym siódmym studyjnym albumie Pawns & Kings, zespół Alter Bridge wydał kolejny singiel – metalowy utwór Silver Tongue. Numer ten jest jednym z trudniejszych utworów w aktualnym katalogu dokonań zespołu. Kwartet składający się z Mylesa Kennedy’ego (wokal/gitara), Marka Tremontiego (gitara/wokal), Briana Marshalla (bas) i Scotta Phillipsa (perkusja) stworzył chwytliwą metalową kompozycję. Piosenka jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych, a wszyscy zainteresowani, którzy zamówią przedpremierowo album w wersji cyfrowej, będa mogli pobrać od raz ten singiel wraz z wydanym już numerem Pawns & Kings. W teledysk do utworu Silver Tongue opowiedziana jest historia postaci, które ulegają urokowi pięknego obrazu i są przez niego zniewolone. Obraz przekształca się, aby odsłonić swoją prawdziwą naturę i zaczyna dominować nad postaciami, zmuszając je do walk w klasycznym starciu dobra ze złem. Animowany teledysk do Silver Tongue został stworzony i wyreżyserowany przez Ollie Jonesa z Better Feeling Films (Myles Kennedy, Prodigy, Psychedelic Porn Crumpets) - możesz go obejrzeć poniżej!

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

“Pawns & Kings” - szczegóły najnowszego albumu Alter Bridge

Siódmy album zespołu, Pawns & Kings ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records. Na płytę składa się 10 zupełnie nowych epickich utworów, które zapewnią zespołowi nowych fanów na całym świecie, a jednocześnie nasycą entuzjastów, którzy cierpliwie czekali na nową muzykę kapeli. Zespół opublikował już lyric video do utworu tytułowego z nowego krążka, który wygenerował ponad 250,000 wyświetleń w ciągu niespełna 5 dni. Na nowym albumie zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy.

Alter Bridge zagrają w Polsce!

Alter Bridge promować będzie Pawns & Kings na żywo. Zespół już zapowiedział europejską trasę koncertową, która w listopadzie i grudniu w ciągu sześciu tygodni będzie miała 25 przystanków. Trasa rozpocznie się 1 listopada w Niemczech i będzie wiodła przez Danię, Szwecję, Polskę i inne kraje, zanim zakończy się 12 grudnia koncertem w londyńskiej O2 Arena. Na trasie Alter Bridge zespół wspierać będą wieloletni przyjaciele grupy: formacja Halestorm i Mammoth WVH. Formacja zagra w katowickim MCK dokładnie 7 listopada!