Alter Bridge na wojennej ścieżce! Posłuchaj najnowszego singla zespołu!

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel od Alter Bridge

Alter Bridge na wojennej ścieżce! Posłuchaj najnowszego singla zespołu!

2022-10-05 10:17

Alter Bridge powraca z czwartą piosenką z nadchodzącego albumu “Pawns & Kings”. “This Is War” to pełne mocy otwarcie płyty, które zapoczątkowuje muzyczną podróż, jakiej słuchacze mogą się spodziewać po nowym albumie ALTER BRIDGE. Zespół w składzie: Myles Kennedy (wokal/gitara), Mark Tremonti (gitara/wokal), Brian Marshall (bas) i Scott Phillips (perkusja) najpełniej objawia swój kunszt muzyczny w mocnych, agresywnych utworach.

Wciągające wokalne intro brzmi jak wewnętrzna walka, kiedy Myles wyśpiewuje tekst: “Fight for your life, can’t you see what’s coming. Fight for your mind, this is war.” Lyric video zostało stworzone przez współpracującego z zespołem Wayne’a Joynera.

Zbliża się premiera najnowszego albumu Alter Bridge

Siódmy album zespołu, “Pawns & Kings” ukaże się na całym świecie 14 października nakładem Napalm Records. Począwszy od otwierającego krążek “This Is War” po tytułowy “Pawns & Kings”, Alter Bridge powraca z płytą pełną intensywnych utworów powstałych po tym, jak cykl ich ostatniego albumu został przerwany przez globalną pandemię. Takie kompozycje jak “Dead Among The Living”, “Silver Tongue” i “Holiday” brzmią w charakterystyczny dla zespołu sposób. Na płycie nie brakuje epickiego rozmachu, trzy z dziesięciu utworów trwają ponad sześć minut każdy. Opus magnum albumu - “Fable Of The Silent Son” liczy 8:29 i jest najdłuższą piosenką w dorobku zespołu.

Mark Tremonti rezygnuje ze swojej drugoplanowej roli, aby wyjść na pierwszy plan w “Stay”, introspektywnej balladzie, która na żywo stanie się ulubionym numerem fanów. Zespół wydał także video to tytułowego utworu “Pawns & Kings”, natomiast utwór „Silver Tongue” jest jedną z trudniejszych piosenek w najnowszym katalogu zespołu. Animowany teledysk został stworzony i wyreżyserowany przez Ollie Jonesa z Better Feeling Films (Myles Kennedy, Prodigy, Psychedelic Porn Crumpets). Na nowym albumie zespół ponownie działa z wieloletnim współpracownikiem i producentem Michaelem “Elvisem” Baskettem, aby stworzyć kolekcję niezapomnianych nowości w imponującym katalogu grupy.

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Alter Bridge wystąpią w Polsce!

Alter Bridge promować będzie “Pawns & Kings” na żywo. Zespół już zapowiedział europejską trasę koncertową, która w listopadzie i grudniu w ciągu sześciu tygodni będzie miała 25 przystanków. Trasa rozpocznie się 1 listopada w Niemczech i będzie wiodła przez Danię, Szwecję, Polskę i inne kraje, zanim zakończy się 12 grudnia koncertem w londyńskiej O2 Arena. Na trasie Alter Bridge zespół wspierać będą wieloletni przyjaciele grupy: formacja Halestorm i Mammoth WVH. Więcej informacji o wszystkich terminach i linki do biletów można znaleźć na www.alterbridge.com. W ramach trasy formacja wystąpi 7 listopada w katowickim MCKu! Bilety jeszcze w sprzedaży, zapraszamy, poniżej ogólny timing koncertu:

  • Otwarcie bramek: 18:30
  • Start: 19:30